Kolmeteistkümnes nädal

Järgmisel reedel, 3. aprillil saavad aastaseks Tallinna loomaaias sündinud amuuri leopardi kutsikad Dora, Freddo ja Muusi. Sel puhul korraldatud heategevuspäeval algusega kell 12 kõnelevad Mati Kaal ja Anne Saluneem ohustatuimast leopardi alamliigist looduses ja loomaaias. Avatakse Darla ja Freddi dünastia stend. Amuuri leopardi kaitse ja säilimise toetuseks saab soetada endale poolvääriskividega käepaelu või kutsikate pildiga võtmehoidjaid.
Darla kutsikatega_foto Signe Kalgan Dora, Freddo ja Muusi_foto Signe Kalgan

Loomaaia linnutiikidel talvelõpu soojakraadidega lõõritanud lõoke on kevadise pööripäeva järgses jaheduses oma noka küll kinni pannud, kuid sigimishooaeg kogub kõledusele vaatamata tuure.

Kanada lagled ja hallhaned lubati tagumistele linnutiikidele pesitsusterritooriume välja mõõtma. Kaljukotkad ehitavad pesa, faasanid sätivad munele. Ettevalmistusi pulmaajaks teevad ka euroopa naaritsad.

Uue sigimishooaja lähenedes koliti eelmisel aastal sündinud isane takinitall eraldi aedikusse. Ka miilulehmad eraldati väiksemasse poegimisaedikusse, et peagi ilmavalgust nägema hakkavatel vasikatel paremini silma peal hoida. Külastajad ei pea aga muretsema, et miilusid näha ei saa, sest suures ekspositsiooniaedikus jalutavad seni uhkete sarvedega miilupullid ja noored miilumullikad.

Kolmapäeval sündis lakklambatall. Eelmisel kevadel sündinud kolumbia viker-silehuulboa poegadest suurim leidis aga endale uue kodu Nõmme loodusmaja elavnurgas.

Loomaaiasõbrad punusid loomaaia kaslastele tuletõrjevoolikutest erinevas suuruses palle.

Loomaaia looduskooli õppeklassidesse viivasse koridori pandi üles Tallinna Meelespea lasteaia Lepatriinu rühma laste ja Tallinna Õismäe Gümnaasiumi 1. klassi õpilaste joonistused teemal „Kakk“. Tallinna Õismäe Gümnaasiumi MTÜ Ökulid toetab juba aastaid loomaaia kodukakku.

Neljapäeva õhtul toimus keskkonnahariduskeskuses Tallinna Linnuklubi loodusõhtu, mis oli pühendatud aasta linnule viule. Vahvate piltidega illustreeritud ettekandes kõneles Aarne Tuule meie kolme viuliigi: hiireviu, taliviu ja herilaseviu elust-olust Eestis ja rändeteedel.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside