Komposti müük

Tallinna Loomaaed müüb oma toormel põhinevat kompostmulda, mis sobib hästi erinevatele aiakultuuridele.

Kompostmulla algamaterjalideks on loomade sõnnik ja allapanu (põhk, saepuru, hein), söödajäätmed (hein, puu- ja köögiviljad) ja haljastusjäätmed (muruhake, väikesed oksad) jms. Muld on Tallinna Loomaia enda kompostimiskeskuse saadus. Kompostmulda on võimalik kasutada haljastuses kasvualusena, väetisena ja mullaparandajana. Muld on aluselise pH-ga, seega sobib see hästi ka murust sambla tõrjumiseks.

Kompostmuld on sõelumata ja seda on soovitav kasutada segatuna mullaga.

Kompostmulla hind on 30 EUR / m3, min tellitav  kogus – 3m3.

Tellimine ja lisainformatsioon: E-R kell 8.00-16.30 Dmitri Pšenitšnõi, tel: 512 6932Loomaaed teeb elevandi ja teiste taimtoiduliste loomade sõnnikust viljaka kompostmulla

Autor: Signe Kalgan

Väärtuslik kompostmuld valmib spetsiaalses Tallinna loomaaia territooriumil asuvas kompostimiskeskuses. Tänu kompostimiskeskusele on loomaaia jäätmete vedu prügimäele vähenenud 90 protsenti!

Tallinna loomaiast kogutakse kokku ja tuuakse kompostimiskeskusesse igapäevaselt 30-40 kantmeetrit sõnnikut, toidujäätmeid ja aluspanumaterjali. Sellest ainuüksi 9 kantmeetrit annab paksunahaliste maja, kus elavad kolm elevanti, kolm ninasarvikut ja kaks kääbusjõehobu. Paksunahalistest suurim ehk elevant sööb köögivilju, puuvilju, heina, võrseid, suuri oksi ja isegi kuuski, mis aianditel jõuluajal müümata jäävad.

Taimtoiduliste loomade sõnnik, taimsed söödajäätmed, peened oksad ja allapanuks kasutatud põhk viiakse kompostimiskeskuse, kus see segatakse ja ühtlaseks massiks peenestatakse. Põhjaliku segamise järel viiakse jäätmed konteineriga majakese kõrvale platsile, kus need ladustatakse kahe-kolme meetri kõrgustes aunades, mida traktoritega vastavalt vajadusele aeg-ajalt ümber tõstetakse, et sõnnik õhu ja mikroobide toel kiiremini kompostiks muutuks. Tegemist on aeroobse aunkomposteerimisega. Kompostimisprotsess toorest sõnnikust kuni valmistoodanguni kestab aasta aega. Aastaga saab pruunikast massist toitaineterikas kompostmuld, mida kasutatakse loomaaia territooriumi haljastuses ja põllurammuna köögiviljade kasvatamiseks loomaaia loomadele. Umbes pool loomaaia kompostimiskeskuses valmivast kompostmullast, mida loomaaed ise ei vaja, müüakse huvilistele väljaspool loomaaeda. 

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside