Kõrvitsaid kasvatama!

Loomaaed kutsub taas üles kõrvitsaseemneid mulda pistma! Kõrvitsamaiaid loomi loomaaias jagub. Kõrvitsaid söövad enamus loomaaia loomi, hiirtest elevantideni. Ainult kaslased ilmselt ei arva kõrvitsast midagi.

Lisaks kõrvitsatele võib loomaaialoomadele kasvatada teisi hästisäilivaid köögivilju: patissone, kaalikaid, peete.  Kampaaniast osavõtt on iga aastaga suurenenud nii eraisikute, lasteaedade ja koolide kui seltside seas. Õpetajad ja kasvatajad on leidnud selles toreda ühistegevuse. Koos pannakse seeme mulda, koos kastetakse, räägitakse bioloogiast ja sellest, kuidas kõrvits meie toidulauale jõuab.

Sügisel transpordi pärast muretsema ei pea, saagi veab loomaaeda kullerfirma DPD Eesti. DPD aitab loomaaia asukate jaoks kõrvitsaid transportida juba 2013. aastast.

Suurele kõrvitsakasvatamise ja kogumisele järgneb kõrvitsapidu, mis sel aastal toimub  26. oktoobril.  Kõrvitsapidu on loomaaia iga-aastane traditsioon suure kõrvitsakogumise lõpetamiseks. Päev rikastab loomaaialoomade toidulauda ja keskkonda ning pakub neile huvitava ja maitsva köögivilja näol põnevat uudistamist ja mängulist tegevust. Kõrvitsapeol serveeritakse loomadele toitu tavapärasest teistmoodi ning loomade reaktsioonid aedikusse pandud uue vilja osas pakuvad külastajatele põnevat vaatepilti. Loomade toitmist saadavad loomaaia töötajate kommentaarid.

2018. aastal aitasid DPD kullerid loomaaeda transportida 19 tonni kõrvitsaid, s.o pea 7 tonni rohkem, kui aasta varem.

Pane Sina ka seeme mulda!

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside