Kümnes nädal

Külmakraadide, tuisuvaalude, aga ka sooja kevadpäikese ja sulalumega uperpallitav tüüpiline märtsinädal sundis kured uuesti tubasele režiimile. Samal ajal ei pelga Aafrika asukatest elevandid ja ninasarvikud lumetuisus jalutada ning said õueaedikutes jälle lumemeestega mõõtu võtta.

Ja loomulikult tegi lumi suurt rõõmu jääkarudele: lisaks maha sadanud paksule lumekihile lükati neljapäeval karuaedikusse ka kõrge sulalumehunnik, mis sedakorda inspireeris karud kohe kaevama.

Lisaks hauduvatele habekotkastele, kaeluskotkastele ja raisakotkastele istus teisipäeval munale ka hiid-merikotkas kaameraga varustatud pesas.

Paksunahaliste majas elavate kuueaastaste amuuri roninastikute terraariumist 23. veebruaril leitud muna paigutati kohe inkubaatorisse, et välja selgitada, kas esimest korda munenud noore nastiku muna üldse ongi viljastatud. Hiljem avastati, et madu lamas rõngasse keerdunult veel kolme muna peal, kuid need munad olid seesugusest kohtlemisest juba riknenud.

Möödunud laupäeval toodi loomaaeda Albaaniast saabunud kapsaste vahelt leitud väike lehekonn. Arstimaja karantiinis hakkas konnake laulma, andes nii märku, et on isane, ja sai toojate palvel nimeks Valentin.

Looduskooli eluslooduse klassi rosellapapagoid kolisid uude suurde ja valgusküllasesse maast laeni akna alla ehitatud puuri.

Kolmapäeval toimus talitajate ja teiste loomaaednike rohkel osavõtul loomade heaolu ja käitumise rikastamise töötuba.

Reedel väisas loomaaeda taaskord Eesti Maaülikooli eksootiliste loomade spetsialist koos tudengite ja loomaarstiabilistega. Üle vaadati roomajad ja laste loomaaia küülikud.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside