Kümnes nädal

Märts tõi kevade. Lumi haihtus suurtes vihmapiiskades ning jääkarupäeval meisterdatud lumeskulptuuride jäänused rändasid jääkarude ette. Päike pressib pilve vahelt välja ja kuldab talv läbi rohelisena püsinud muruplatse. Rändelt saabuvate linnukeste vidin läheb üha valjemaks ja mitmekesisemaks. Loomaaia kassad on nüüd avatud kella viieni, siseekspositsioonid kella kuueni õhtul.

Märtsikuu laupäeviti tutvustavad loomaaednikud huvilistele hallhülgeid ja teravmokk-ninasarvikuid. Kellaajad siin. Esitluse lõpus saab paksunahaliste majas uudistada leopardkilpkonnade treenimist.

Loomaaia hallhülged Lielu ja Lätipoiss peavad pulmi, tiirutavad hoogsalt basseinivees ja jätavad söögiks toodud kala puutumata.

1. märtsil peeti üle maailma hüljeste vaatlemise päeva. Jaanuari lõpul alustanud Vilsandi hülgekaamera annab selleks ülihea võimaluse. Rannal kohatud hülgepojast tuleb aga kindlasti eemale hoida ja mure korral anda teada Keskkonnainfo telefonile. Vaata täpsemalt siit.

Veebruari viimase päeva hilisõhtul munes habekotkas oma teise muna ja paar asus taas hauduma, vaata pesakaamerat. Kolmapäeval istus pesale raisakotkas, neljapäeval hiid-merikotkas kaamerata pesas. Teise muna munes argusfaasan. Veelinnud asusid linnutiikide niitudel pesitsusterritooriume välja mõõtma.

Šimpansimamslid said suurest veenõust datleid püüda ja teineteist veega pritsida, vilepilli otstarvet uurida ja lakke riputatud vooliku otsas kiikuda. Põrandale joonistamiseks antud kriidid aga rändasid otsemaid suhu.

Elevant Carlile riputati latrisse suur autorehv, mille sisse on hea maiust peita. Carlile mänguasi meeldib ja ta pusib õhtutundidel selle kallal pikalt. Kesknädalal leiti tema latrist järjekordne suur purihambatükk.

Ninasarvikutüdruk Kibeta kerge nohu, mille ta sai uljast lumes püherdamisest, on nüüd taandunud.

Liigikaitseuuringute keskuses käisid teisipäeval külas Viimsi Gümnaasiumi 12. klassi rakendusbioloogia kursuse kümmekond õpilast. Keskuse spetsialistid tutvustasid neile oma osakonna tööd, kõnelesid euroopa naaritsast, tema paljundamisest ning geneetilistest uuringutest liigikaitses.

Galeriid Leelo Tungla, Aleksei Turovski ja Heiki Ernitsa lasteraamatu esitluse ja Aleksei Turovski sürranimalistlike joonistuste näituse avamiselt näeb siin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside