Kuues nädal

Teisipäeval alanud idamaade sea-aasta puhul tasub loomaaias üles otsida metsseaemis Loretta, 17-aastane metsanotsu, kellel tihe ja soe talvekarv lubab ka lumest pesas mõnusasti pikutada.

Peale metssea elavad loomaaias veel apelsinikarva jõesead, tüükalised tüügassead ja kõhukad rippkõhtsead, kuid nemad lume peale ei tule, nende nägemiseks peab ootama sooja kevadpäikest.

Kõigile loomaaia kärsakandjatele aitab toetust koguda Rocca al Mare keskuse ette püstitatud tiibadega notsu jääskulptuur.

Esmaspäeva varahommikul jõudis Belgiast Tallinna Magdeburgis sündinud viieaastane lumeleopard Otto III. Suure ja majesteetlikult kauni isaslooma juured ulatuvad meie loomaaeda: siin nägi 1999. aastal ilmavalgust tema vanaema Odette. Otto III-st loodetakse paarilist Tallinnas elavale kuueaastasele Delile, kuid esmalt tuleb loomal kohaneda ja karantiin läbida.

Loomaaiast kokku lükatud lumest kerkisid kesknädalal jääkarude aedikusse kaks lumehunnikut. Et tänavu on lund küllaga, köitis Aroni ja Friida tähelepanu algul hoopis jääkarusõprade poolt kingitud uus kollane pall, millega eputada, mida teineteise tagant näpata ja kordamööda lume sisse peita üritati. Kuid varsti läks lahti ka lumekamakate veeretamiseks ja lumekoopa kaevamiseks.

Neljapäeval sai üheksa-aastaseks ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma. Viimaste aastatega, eriti pärast esimese järglase sündi ja temaga kohtumist tublisti mehistunud Kigoma elas rahulikult üle paksunahaliste maja olmeruumide remondiga kaasnenud helid ja võõrad lõhnad ning teeb kenasti edusamme treenimisel. Igal laupäeval näeb paksunahaliste majas elevantide spaaprotseduure, igal pühapäeval ninasarvikute pesu ja treenimist. Vaata nädalavahetusel toimuvate tegevuste kava siit.

Veebruari algul suri troopikamajas vanadusse pisike, aga uhke tumeruuge suletutiga tanukana kukk. Liik on plaanis loomaaia kollektsiooni tagasi tuua, kui valmib uus Kagu-Aasia ekspositsiooni maja.

Tallinna loomaaia ja SA Lutreola poolt läbi viidav heategevuslik ohustatud liikide toetamine kasvab aasta-aastalt ja leiab üha enam järgijaid. 2018. aasta tulemuste kokkuvõttega saab tutvuda siin.

Neljapäeval väisasid loomaaia looduskooli ja liigikaitseuuringute laborit Tallinna haridusameti rahastatud loodusteadusi propageeriva projekti „VAU! OHHOO!“ raames Põhja-Tallinna koolide 7. klasside 20 loodushuvilist õpilast koos õpetajatega.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside