Kuues nädal

Loomad naudivad veebruari alguse kargust ja päikesepaistet. Niipea kui päike üle puuderea aedikut soojendama ulatub rivistuvad kulaanid külge soojendama. Piisonid purustavad hommikuti jääd öösel kaanetanud lompidel. Karakal vaatab ilma läbi jäälillede vaateklaasil. Elevant Carlgi püüab päikest.

7. veebruaril sai kümneaastaseks isane ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma. Sünnipäevahommikul kaunistasid loomaaednikud tema latri, panid valmis maiuspalad ja mängimiseks uue torujupi.

Troopikamajas koevad väljasuremisohus väikesed kahe oranži triibuga lehestikukonnad, Costa Rica endeemid. Esimesed kullesed on juba pisikesteks konnakesteks moondunud ja nii pandi ekspositsiooni kolme täiskasvanud konna juurde neli noort, aga sama ereda triibumustriga konnakest.

Kolm päeva loomalihast keeldunud eakale aasia lõvile Torile pakuti kanafileed, mis talle väga maitses. Nii saadi ka vajalik tabletiports talle kenasti sisse sööta.

Reedel sai hülgebassein hallhülgepaari valvsa pilgu all vetikatest puhtaks küüritud.

Kaks ameerika piisonit kolisid pühapäeval Järvamaale.

Liigikaitseuuringute keskuses asuti euroopa naaritsate igakevadist paaritusplaani paika panema. Peale Tallinna loomaaia hõlmab see veel 13 Euroopa loomaaeda, kus naaritsaid peetakse.

Linnutiikidel võeti ette veelindude inventuur: söödaplatsile kogutud linnud püüti ükshaaval kinni, kontrolliti nende jalarõngaid ja toitumust ning viidi läbi profülaktiline nugilisetõrje.

Eralasteaed Naba Kuldse Draakoni Kuningriigi rühma lapsed annetasid oma jõululaada tulu 220 eurot loomaaia tiigrioru rajamiseks.

Tallinna loomaaia eestvõttel koguti Austraalia maastikupõlengutes kannatada saanud ja elupaiga kaotanud loomade abistamiseks 78 440 eurot, mis kantakse Austraalia Loomaaedade ja Akvaariumite Assotsiatsiooni Looduse Alalhoiu Fondile üle järgmisel nädalal. Loe täpsemalt siit. Annetuskampaania on lõppenud, aga kui inimestel on soov ka järgnevatel kuudel Austraalia loomi toetada, aitab Tallinna loomaaed toetusi vahendada.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside