Kuueteistkümnes nädal

naarits_foto Tiit MaranSel laupäeval, 23. aprillil antakse huvilistele võimalus uudistada loomaaia peidus poolt: eelregistreerunutele avab uksed loomaaia liigikaitse labor, kus teostatakse ohustatud liikide rakendusuuringuid, millest tähtsaim on euroopa naaritsa säilitamine ja tagasiviimine loodusesse. Veel on võimalik liituda kell 13 ja kell 14 kaameliaediku juurest algavate ekskursioonidega.

Nädalavahetusel poegis troopikamaja valgetups-marmosett ja sündis teine miiluvasikas, kesknädalal nägi ilmavalgust takiinitall. Nii ahvipoeg kui kõik tänavused sõralisehakatised on koos vanematega külastajaile näha. Laste loomaaia kääbuskitse tallede armee pääseb päikeselise ilmaga õueaediku liivale kepsutama ja sõrga sirutama.

Valgekured tegid uue pesa, sedakorda aedikusse, ja hauvad kaht muna. Habekakudki munesid kaks muna, kuid nende haudumise võttis üle inkubaator. Munad on pesades ka linnutiikide kanada lagledel. Lumekakud paarituvad ja valmistavad ette oma pesalohukest. Hiid-merikotkal aga ebaõnnestus teinegi kurn.

Lõvidele riputati aedikusse suured heintega täidetud puldanist kotid, mida kaslastele väga rappida meeldib. Lõunavärava lähistel valmistatakse ette majakest meemesilaste ja kimalaste ekspositsiooniks. Loomaaia muruplatsidel käivad taas toitumas ja puhkamas ülelendavad haneparved.

Rõngad said jalga Viitna lähedalt üles korjatud hiireviu ja Jõelähtmest toodud roo-loorkull, kes peale loomaaias kosumist taas loodusesse lasti.

Möödunud vihmane pühapäev meelitas loomaaeda amuuri leopard Darla sünnipäevale vaid väga vaprad loomaaiasõbrad, ometi koguti amuuri leopardide loodusliku asurkonna toetuseks korraldatud heategevusmüügil pea 200 eurot.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

*Siseekspositsioonid ja laste loomaaed on suletud.
Kassad avatud kell 9-15, ainult kaardimaksed.
Iseteeninduskassad avatud kell 9-17, ainult kaardimaksed.
Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 19ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside