Kuueteistkümnes nädal

Loomaaias vana lõvimaja otsa juures tillukeses klaasist paneelidega aedikus, kus kunagi tegid esimesi õuejalutuskäike titetoas inimese poolt lutipudeliga üles kasvatatud loomapojad, on nüüd jälle liikumist märgata. Nimelt tuli titetuba tänavu ajutiselt taasavada, sest õnnetul kombel hukkus traumade tõttu kaks loomaema ning poegade üleskasvatamiseks muud võimalust ei olnud. Inimese hoole all kasvavad nüüd pea pooleaastane Bennetti känguru poeg, kelle kukruelu peaks kestma vähemalt üheksa kuud, ja kaks 13. aprillil sündinud siberi kaljukitse tallekest. Kängurupoja ema ei õnnestunud päästa peale aprilli algul avastatud lõualuutraumat, millega kaasnes keele nekroos. Tallekeste ema aga suri poegimisjärgselt emakarebendi tõttu.

Sooja ilmaga võib esialgu tallekesi, hiljem ka kängurupoega aedikus ilma avastamas leida.

Jõudsalt sirgub ka õige pea esimest elukuud tähistav habekotkatibu.

Paksunahaliste majas nägi ilmavalgust järjekordne berberi vööthiirte pesakond, sedakorda neli pojukest. Troopikamajas avastati järglased oliivtuhatjalgade terraariumis ja märgati üht marmortarakani ema oma poegi hoolsalt kõhu all kaitsmas.

Kevade soojus meelitas õue luitekassid. Ka lõvi Tori kasutas võimalust päikese käes peesitada ja vedas oma lihakäntsakagi einetamiseks õue. Tüügassead nautisid päikesepaistet soojal liival pikutades, jõesiga aga ei raisanud aega ja pistis kärsa aedikuliiva. Kilpkonnad ja leeguan saavad juba maiustada esimeste võilillelehekestega.

Muskusveiste aedikusse kerkis kuuskede ja nulgude kuhjatis, kuhu lisati ka loomadele eriti maitsvaid seedermänni oksi.

Elevandiemandate aedikusse veetud suur liivahunnik aga ärgitas londikandjaid kesknädalal pikalt ja mõnuga mängima.

Troopikamajas valmis uus ekspositsioon kangursipelgatele. Koloonia kinkis Tallinna loomaaiale 80. sünnipäevaks Riia loomaaed.

Sel nädalal jätkus jaapani makaakide testimine koroonaviiruse suhtes ja tehti algust küülikute kevadise vaktsineerimisega müksomatoosi vastu.

Koolivaheaeg ja nädala esimese poole mõnus soojus täitsid loomaaia õueala ja Veskimetsa teerajad õhevil kevadeuudistajatega. Tänavu juba 51. korda üle maailma tähistatav Maa päev 22. aprillil aga tõi Tallinnas taevasse tumedad vihmapilved ja meelitas õhtupoolikul välja imelise vikerkaare.

Aprilli viimasel laupäeval, tänavu 24. aprillil üle ilma tähistatava konnade kaitse päeva puhul kutsub loomaaed üles märkama Eesti kahepaikseid. Vaata lähemalt siit.

Pühapäeval, 25. aprillil, mil tavaolukorras toimuks loomaaias naaritsapäev, tasub aga jälgida loomaaia Facebooki ja kodulehte, kust saab täpsemalt teada ülimalt ohustatud euroopa naaritsa loodusesse tagasi asustamise ajaloost ja uutest plaanidest. Vaata siia.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside