Kuueteistkümnes nädal

Kevade edenedes täitub loomaaed üha rohkem külastajatega, kuid mitte kõik ei taha end siin ontlikult üleval pidada. Nii visati jääkarudele keelusiltidest hoolimata puuri nii suures koguses õunu, et kõigil kolmel olid kõhud lahti. Amuuri tiiger Pootsman aga vigastas külastajatega kaasa joostes oma õlga, nii et ta koliti ekspositsioonist ära tagumisse aedikusse.

miilud vasikatega_foto Inari Leiman miiluvasikas_foto Inari Leiman
Möödunud pühapäeval sündis juurde veel üks miiluvasikas. Kaameraga varustatud kaljukotkapesas on kaks muna, ka valgekured on asunud hauduma. Stepikotkas aga munes teisipäeval oma muna maapinnale ja see tuli paigutada inkubaatorisse. Ka habekaku, valgeselg-faasani, mikadofaasani, hõbefaasani ja kuningfaasani munad hauvad inkubaatoris.

Neljapäeva hommikul munes elevandimaja maisimadu 13 muna, mille ulukihooldajad hoolikalt punase lambi alla sambla sisse asetasid.

Loomaaeda üles riputatud pesakastides on rasva- ja sinitihased pesaehitusega juba algust teinud.

Amuuri leopardi sõpradel on taas põhjust leopardiaediku äärde koguneda, sest emaleopard Darlal täitus reedel 11. eluaasta. Amuuri leopardi kaitse ja säilimise toetuseks on võimalik soetada endale poolvääriskividega käepael.

Nädalavahetusel saab loomaaias anda oma panuse ka Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks ja osta Sinilille märk.

Esmaspäeval suri enam kui 30 aastat Tallinna loomaaias elanud marabu emaslind. Reedel asus oma uue kodu, Varssavi loomaaia poole teele uhkete laiade sarvedega ida-sinilambajäär, kaks haha isaslindu kolivad aga Riia loomaaeda.

Loomadele tuuakse söödaks õunapuu- ja murelioksi. Üks talunik aga tõi elevandimaja asukatele oma loomadelt üle jäänud suure koguse sügavkülmutatud leiba. Kilpkonnad said nosimiseks juba esimesi värskeid võilille- ja naadilehekesi.

Kolmapäeval toimus loomaaia keskkonnahariduskeskuses  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) Innovatsioonikeskuse kevadkonverentsi eelkonverents. Arutluse all oli nutika tehnoloogia kasutamise õppetöös. Neljapäeval kõneldi keskkonnahariduskeskuse saalis loomade abil läbiviidavatest sekkumistest ja teraapiatest, viidi läbi järjekordne loomaaia giidide koolitus, näidati Matsalu loodusfilmifestivali 2007. aasta esikohafilmi „Surmasein“ nuubia kaljukitsede elust meie planeedi ühes metsikumas ja värvikamas nurgakeses.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside