LEIA OMA RADA!

Tallinna Loomaaed kutsub kõiki värskesse õhku meie armsaid ja põnevaid loomi avastama! Igal külastajal on võimalus valida 3 erineva raja vahel, mida läbida: Hämariku rada, Harulduste rada ja Edevuse laat.

Lisaks sellele on perioodil 02.04 – 02.05 meie platsil tänavatoiduautod (pühadel ja nädalavahetustel), kes pakuvad mõnusat kõhutäit nii suurtele kui väikestele. Illu kohviku juures pakub maitseelamusi Redisfood ja Tiigri kohviku juures müüb maitsvaid minipannkooke Kooker.

Keda on võimalik erinevatel Loomaaia radadel näha?

HÄMARIKU RADA

Põhjavärav -> händkakk -> muskushirv -> gaur-> hüään->lakkhunt->okassiga->amuuri leopard -> pesukaru ->karakal->lumeleopard->läänevärav

Tutvustus:

Õhtuhämaruse saabumine on paljude loomade jaoks märgiks, et aeg on põhku pugeda ja ka külastajad hakkavad kodu poole suunduma. Öise eluviisiga loomade jaoks tähendab päikese loojumine aga hoopis uue päeva algust. Hämarikuretkel võid avastada enda jaoks mitu uut liiki, kes varem on märkamata jäänud, sest nemad veedavad oma päeva tukkudes. Nii nagu ka öise eluviisiga loomade jaoks on eri meelte kasutamine väga olulisel kohal, peaks retke läbija hoidma oma silmad-kõrvad-nina eriti erksana. Kullimäel võib ju osa saada kakkude huikeserenaadidest, muskushirve vampiirisarnased pikad kihvad leiab üles vaid kõige teravam silm ning isegi, kui lakkhunti ei näe, siis tema ebaharilikult lõhnavat uriini tunneb iga nina.

 • Raja pikkus: ~2,4 km 
 • Aeg: 1,5-2 h Pärast kassade sulgemist saab loomaaias veeta veel kaks tundi. See aeg on just sobilik raja kasutamiseks.
 • Kellele: Inimene, kes ootab, et loomaaed talle midagi uut pakuks. Sobib rahuarmastavale inimesele, sest rada tasub ette võtta just siis, kui loomaaias on päevase kära asemele saabunud vaikus. NB! Eriti põnev on, kui ise oled tähelepanelik ja hoiad silmad-nina-kõrvad lahti. Iseäranis sobilik ühistranspordiga tulijale – rada algab ühest väravast ja lõpeb teises.

HARULDUSTE RADA

Läänevärav ->elevant ->kääbusjõehobu ->ninasarvik-> amuuri leopard->lõvi->kalakass-> miilud -> jääkaru -> takiin ->  kuningfaasan-> kaamel -> piison -> läänevärav

Tutvustus:

Loomaaia harulduste rada on üks erilisemaid. Siin võid kohata liike nagu Davidi hirv või euroopa piison, kes olid veel eelmisel sajandil loodusest välja surnud, kuid tänu loomaaedadele on nad oma kunagistesse elupaikadesse taasasustatud. Loomaaedade liigikaitseline funktsioon muutub inimmõju laienemise tõttu üha aktuaalsemaks. Rada viibki sind loomadeni, kelle tehistingimustes paljundamine võib olla neile viimaseks õlekõrreks, vältimaks dodo või kukkurhundi õnnetu saatuse kordamist. 

 • Raja pikkus: ~3,5 km
 • Aeg: 3h 
 • Kellele: See rada on erilisele huvilisele-loomaaiasõbrale. Sobib hästi sportlikule ning vastupidavale külastajale. Aega tuleks varuda piisavalt ja võtta retke mõnuga! NB! Teekonnale tasub võileivad kaasa pakkida!

EDEVUSE LAAT

Põhjavärav -> paabulinnud ->jaapani kurg-> jõesiga -> faasanid -> buhhaara hirv ->känguru-> hüljes -> okassead -> Veskimetsa galerii -> raipekotkas -> kassikakk -> põhjavärav

Tutvustus:

Elu jätkamise eeldus on enese eksponeerimine – silma torkavad vaid kõige edevamad. Eesmärgi saavutamiseks on abiks nii suursugused sarved, uhked sulerüüd kui ka hästi läbi mõeldud tantsurituaalid. Inimsilmale mõjuvad need lausa kui kunstiteosed, millest võiksid inspiratsiooni ammutada nii tulevased moeloojad kui ka koreograafid. Tihti aga on kummaline väljanägemine kujunenud hoopis muudel eesmärkidel, näiteks enesekaitseks või teravamalt kuulmiseks. Igal juhul saavad rajal liikujad olla tunnistajaks evolutsiooni kummalisele loomingule. 

 • Raja pikkus: ~1,8 km
 • Aeg: 1-1,5 h
 • Kellele: Rada sobib kunstihingele – siin kohtab kirevaid värve ning veidraid vorme. Pisemadki loomasõbrad leiavad teekonnalt põnevaid isevärki elukaid, keda uudistada. Samuti pole vaja rasmusmägilikku vormi, et õnnelikult lõpuni jõuda. 

  Põnevat avastamist!

Avatud

 • Kassa
  9-18
 • Siseekspositsioonid *
  10-19
 • Laste loomaaed

*Avatud väike troopikamaja ja paksunahaliste maja. Suur troopikamaja ning laste loomaaia siselaut ja kitseaedik õuealal on suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 20ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside