LEIA OMA RADA!

Tallinna Loomaaed kutsub kõiki värskesse õhku meie armsaid ja põnevaid loomi avastama! Igal külastajal on võimalus valida 3 erineva raja vahel, mida läbida: Hämariku rada, Harulduste rada ja Edevuse laada rada.

Keda on võimalik erinevatel Loomaaia radadel näha?

HÄMARIKU RADA

Põhjavärav -> händkakk -> muskushirv -> gaur-> hüään->lakkhunt->okassiga->amuuri leopard -> pesukaru ->karakal->lumeleopard->läänevärav

Tutvustus:

Hämarikuretkel võid avastada mitut uut liiki loomi, kes muidu oma päevad tukkudes või peidus veedavad. Öise eluviisiga loomade jaoks tähendab päikese loojumine uue päeva algust. Nii nagu öise eluviisiga loomade jaoks on oma eri meelte kasutamine väga olulisel kohal, peaksid ka Sina hoidma oma silmad-kõrvad-nina eriti erksana! Kullimäel saad osa kakkude huikeserenaadidest, vaid terava pilguga leiad üles muskushirve vampiirisarnased pikad kihvad ning isegi kui Sul lakkhunti näha ei õnnestu, siis tema ebaharilikult lõhnava uriini tunned igal juhul ära!

 • Raja pikkus: ~2,4 km 
 • Aeg: 1,5-2 h Pärast kassade sulgemist saab loomaaias veeta veel kaks tundi. See aeg on just sobilik raja kasutamiseks.
 • Kellele: Külastajale, kes otsib midagi uut ja kes eelistab päevase melu asemel õhtuses vaikuses jalutada. Eriti sobilik ühistranspordiga tulijale – rada algab ühest väravast ja lõpeb teises. 

HARULDUSTE RADA

Läänevärav ->elevant ->kääbusjõehobu ->ninasarvik-> amuuri leopard->lõvi->kalakass-> miilud -> jääkaru -> takiin ->  kuningfaasan-> kaamel -> piison -> läänevärav

Tutvustus:

Rajal kohtad erilisi loomaliike, kes olid veel eelmisel sajandil loodusest välja surnud, kuid tänu loomaaedadele on nad oma kunagistesse elupaikadesse taasasustatud. Loomaaedade liigikaitseline funktsioon muutub inimmõju laienemise tõttu üha aktuaalsemaks. Rada viibki Sind loomadeni, kelle tehistingimustes paljundamine võib olla neile viimaseks õlekõrreks, vältimaks dodo või kukkurhundi õnnetu saatuse kordamist. 

 • Raja pikkus: ~3,5 km
 • Aeg: 3h 
 • Kellele: See rada on erilisele huvilisele-loomaaiasõbrale. Sobib hästi sportlikule külastajale, kes otsib midagi uut ja kes eelistab päevase melu asemel õhtuses vaikuses jalutada. Aega tuleks varuda piisavalt ja võtta retke mõnuga! NB! Teekonnale tasub võileivad kaasa pakkida!
  Eriti sobilik ühistranspordiga tulijale – rada algab ühest väravast ja lõpeb teises. 

EDEVUSE LAAT

Põhjavärav -> paabulinnud ->jaapani kurg-> jõesiga -> faasanid -> buhhaara hirv ->känguru-> hüljes -> okassead -> Veskimetsa galerii -> raipekotkas -> kassikakk -> põhjavärav

Tutvustus:

Elu jätkamise eeldus on enese eksponeerimine – silma torkavad vaid kõige edevamad! Eesmärgi saavutamiseks on abiks nii värvikirevad sulerüüd kui ka hästi läbi mõeldud tantsurituaalid. Inimsilmale mõjuvad need kui kunstiteosed, millest võiksid inspiratsiooni ammutada nii tulevased moeloojad kui ka koreograafid. Tihti aga on loomade kummaline väljanägemine kujunenud hoopis muudel eesmärkidel – näiteks okkad enesekaitseks või sulgkõrvad teravamalt kuulmiseks. Igal juhul saad rajal liikudes olla tunnistajaks evolutsiooni kummalisele ja imelisele loomingule!

 • Raja pikkus: ~1,8 km
 • Aeg: 1-1,5 h
 • Kellele: Kunstihingele siin kohtab kirevaid värve ning veidraid vorme. Pisemadki loomasõbrad leiavad teekonnalt põnevaid isevärki elukaid, keda uudistada. Samuti pole vaja rasmusmägilikku vormi, et õnnelikult raja lõpuni jõuda.

 • Põnevat avastamist!

Avatud

 • Kassa
  9-18
 • Siseekspositsioonid *
  10-19*
 • Laste loomaaed
  10-18*

*Avatud väike troopikamaja ja paksunahaliste maja. Suur troopikamaja ning laste loomaaia laut on suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kella 20ni.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside