Vabaõhu püsinäitus Veskimetsas
näitus veskimetsas

Loomaaia territooriumil, selle idaosas paikneb tähelepanuväärne mets. Mets, mille sarnaseid leidub vaid vähestes kohtades Eestimaal ja mujalgi. Kui männi- või kuusemetsadega oleme harjunud, siis tammikuid ja pärnikuid ehk laialehiseid salumetsi leidub meil vähe. Metsapuuna jõuab tamm Eestis oma leviku põhjapiirile.

Nagu kõik salumetsad on ka meie Veskimets väga liigirikas. Siin on õige koht tutvuda loodusliku metsa mitmekesisusega. Seda nii taimede (sammal- ja õistaimed), loomastiku (eriti linnud ja putukad) kui ka seenestiku osas. Huvitav on ka ala geoloogiline pool.

Veskimetsa näituse värvikatel postidel leiab teavet selle kõige kohta. Mõistagi pole sinna ära mahtunu ammendav. Seepärast ja ka seetõttu, et näitusel esitatud küsimustele leitud vastuseid kontrollida, pakume oma kodulehel lisamaterjali. Uute teadmiste tekkimisel on kavas siinset teavet täiendada.

Soovitatav on käia metsas korduvalt. Näiteks kevadine aeg on väga hea õistaimede infoga tutvumiseks, seente jaoks aga on sügis kindlasti sobivam. Neid võib tundma õppida kasutades ka loomaaia kassadest tasuta saada olevaid buklette. Samblad on ilusad läbi aasta, kui just lumi neid ei kata. Veskimetsa ajaloo, kivikülvi ja dendrokronoloogiliselt uuritud puudega kohtumiseks sobib iga aastaaeg.

Metsa minnes arvestage, et rajad on kitsad, kivised ja kohati üsna käänulised. Lapsevankriga pole seal kerge liikuda. Ka puukide olemasoluga tuleb arvestada, nagu metsades ikka.

Palume suhtuda meie erilisse metsa lugupidavalt, mitte jätta endast maha prügi, mitte lõhkuda sammalt kividelt ja jätta sinililled kasvama.

 

Näitus valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse projekti nr 11821 „Püsinäituse loomine Tallinna loomaaias paiknevasse liigirikkasse salumetsa ja selle kasutamine loodusharidustöös“  toel.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside