Loomaaia külastajad toetasid piletiostul liigikaitset 6389 euroga

Tallinna loomaaia külastajad panustasid 2020. aastal loomaaia pileti ostul manulite ja sumatra ninasarvikute kaitseks looduses 6389,49 eurot. Liigikaitsefondi laekunud summad jagunesid võrdselt organisatsioonide Snow Leopard Trust ja Save the Rhino vahel, kes teostavad manulite ja sumatra ninasarvikute kaitsetegevust looduses. Loomaaia külastajad saavad nende liikide toetamisse jätkuvalt panustada ka 2021. aastal. 

Liigikaitsefondist 3193,25 eurot andsime üle manulite kaitseorganisatsiooni Pallas’s Cat International Alliance partnerile Snow Leopard Trust.

Toetus suunatakse salapärase eluviisiga kaslase uurimisele looduses, ent kuna manuleid võib leida lausa 16 riigi territooriumilt, keskendutakse esialgu peamiselt Kõrgõzstanis elavate manulitele. Seal kujutavad neile ohtu vabalt elavad koerad ning teadlased asuvad välja selgitama, kui suurt mõju avaldavad koerad manulite populatsioonile.

Olgugi et 2019. aasta uuringu andmetel on manuleid looduses arvatust rohkem – varasema 15 000 asemel lausa 58 000,  siis ohud nagu elupaikade killustumine ja hävimine, saakloomade kadu ning salaküttimine pole kuhugi kadunud. Sellepärast ongi liigi käekäigu pidev jälgimine hädavajalik ning seda tehakse kasutades rajakaameraid. 


Teise osa liigikaitse euro annetustest – 3193, 24 eurot – edastasime organisatsioonile Save the Rhino väljasuremisohus sumatra ninasarvikute ümberasustamiseks Sumatran Rhino Sanctuary varjupaikadesse.

Kevadine koroonaviiruse esimene laine ei jätnud puutumata ka sumatra ninasarvikute heaks tehtavaid kaitsetegevusi looduses ning ka Sumatran Rhino Rescue projekt tuli panna pausile. Tänaseks on ettevõtmine partnerite toel õnneks taas käima lükatud. Hetkel jälgitakse looduses 12 teineteisest isoleeritult elavat sumatra ninasarvikut, keda üksteisega kokkulaskmise eesmärgil turvalisse varjupaika ümber asustada, et anda neile võimalus tulevikus liigikaaslastega kohtuda ja järglasi saada. 

Sumatra ninasarvikute järglaste saamine on tehiskeskkonnas üsna keerukas. Cincinnati loomaaed on liigi paljunemist uurinud üle 25 aasta  ning selle tulemusel on edukalt üles kasvanud kaks poega – Andalas ja Harapan.  Mõlemad isendid asustati ümber Indoneesiasse, kus neid ootasid mitu loodusest pärit emast sumatra ninasarvikut. Andalas on tänaseks kahe poja – Andatu ja Delilah isa! Vaatat videot haruldasest sumatra sarviku pojast emaga mängimas:

Aitäh kõikidele toetajatele! Sumatra ninasarvikute ja manulite alalhoidmisesse looduses saavad külastajad loomaaia pileti ostul panustada ka 2021. aastal. | Loe lähemalt.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside