Loomaaialoomade elukeskkonna rikastamise päev

Vaata, mis sel päeval toimus siit.

Laupäev, 4. juuli tuleb loomaaias põnev! Sel päeval saab viieaastaseks Tallinna loomaaia ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kibibi, kuid huvitav saab olema ka teistel loomaaialoomadel – toimub elukeskkonna rikastamise päev.

Loomaaias on loomal olemas oma turvaline märgistatud territoorium, toit regulaarselt nina ees ning vaenlased kimbutama ei pääse.  Kiusama kipub aga igavus, tegevusetus. Aeg, mis kulub looduses ellujäämisele: toiduotsimisele, põgenemisele või territooriumi kaitsmisele, tuleb loomaaias sisustada erinevate huvitavate tegevustega.

Loomaaialoomade elukeskkonda rikastavate tegevuste: erinevate toidu serveerimise viiside, toidu peitmise, uute mänguasjade, lõhnade ja häälte pakkumise väljamõtlemisel teevad maailma loomaaiad koostööd ja vahetavad kogemusi.

MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed on varasematel aastatel valmis meisterdanud ja paigutanud amuuri leopardide ja šimpansite aedikutesse tuletõrjevoolikutest kiikesid, mida nood meelsasti kasutavad, põiminud palle, täitnud heinakotte, külmutanud kalajäätist.
šimpans kiigel_foto Signe Kalgan amuuri leopard heinakotti murdmas_foto Signe Kalgan
Tänavusel muuseumiööl meisterdasid seltsi aktivistid koos appi kutsutud huvilistega loomaaialoomade käitumise rikastamiseks valmis hulga uusi tuletõrjevoolikutest kiikesid, ronimisredeleid ja -köisi, palle, heinakotte ja köiest kraapimisposte. Torujuppidest ja vineerist ehitati toidupalade urigitsemise lauakesi, WC-paberi rullidest valmistati mee ja seemnetega toidulauarikastajaid, maiamokkadele külmutati mokkamööda lisanditega jäätist.

Kõik need paigutakse nüüd loomapuuridesse:

kell 11 saavad jääkarud nosimiseks jäässe külmutatud hõrgutisi,
kell 11:30 näitavad pesukarud oma toidu õngitsemise oskusi,
kell 12 lasevad ninasarvikud sünnipäevatoidul hea maitsta,
kell 12.30 saavad elevandid nii jäätise kui võimaluse „linditantsuga“ esineda.

Kuid ka mujal loomaaias tasub lahtiste silmadega ringi käia – kogu päeva jooksul paigaldatakse elukeskkonda rikastavaid esemeid nii pärdikutele, kiskjatele, hiirtele kui sigadele.

Tulge osa saama!

Kibibi_synnipaev_A3_b5_4_600_px-1

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
  • Laste loomaaed

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside