Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus

PRESSITEADE 27.06.2014
TALLINNA LOOMAAED AVAB UUE KESKKONNAHARIDUSKESKUSE
1. juulil avatakse Tallinna loomaaia uus keskkonnahariduskeskus, mis võimaldab kaasaegselt loodusharidust omandada olenemata vanusest igal Eesti inimesel. Loomaaia lääneväravas asuva maja ehitamine ja sisustamine läks kokku maksma 4, 7 miljonit eurot, millest 3, 8 miljonit eurot tuli SA Keskkonnainvesteeringute Keskus vahendusel Euroopa Regionaalarengu Fondist ning ülejäänu saadi Tallinna linnalt.
“Tallinn saab riigi toel võimsa ja kaasaegse keskkonnahariduskeskuse ja oli igati loomulik, et see tuli loomaaia juurde. Loomaaed on paik, mis loodushuvipisikuga nakatanud tuhandeid inimesi. Keskkonnahariduskeskuses on olemas moodne laboratoorium, põhjalikud õppematerjalid ja avarad ruumid loengute ja ringide jaoks. Loodetavasti purustab siinne keskus õige pea külastusrekordeid sama moodi, nagu hiljuti renoveeritud ja ülipopulaarne loodusmuuseum,” ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Äsja valminud keskkonnahariduskeskuses on eluslooduse ja loovtöö klassid, näituste ruum, laboratoorium ja 149-kohaline auditoorium. Mitmesugused loodusringid pakuvad tegevust algklassidest kuni gümnaasiumi õpilasteni välja ning koostöös loomaaia spetsialistidega saab läbi viia põnevaid praktikume, õuesõpet või õpilasuurimusi. Lisaks on teemapäevade, filmiõhtute, näituste ja loengute kaudu haridusprogrammidesse võimalik kaasata nii väikelapsi kui peresid, pensionäre ja turiste.

“Tänu uuele keskkonnahariduskeskusele pakub loomaaed nüüd tegutsemisvõimalusi lisaks suvele ka talvel. Sealne laste loomaaed näiteks oma lemmik- ja koduloomadega ootab peresid aastaringselt. Loomaaia 75. sünnipäeva eel on kaasaegse loodushariduskeskuse valmimine parim kingitus nii loomaaiale kui ka kõigile Eesti inimestele,” ütleb Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal.

Keskkonnahariduskeskuse projekti tegid Allianss Arhitektid OÜ ja Innopolis Insenerid OÜ, ehitustööd teostas Ramm Ehitus OÜ koos paljude allettevõtjatega.

Uus loodushariduskeskus asub loomaaia lääneväravas aadressiga Ehitajate tee 150. Külastaja pääseb loomaaeda läbi uue maja fuajee. Täpsem info loomaaia lahtiolekuaegade, programmide ja ringitöö kohta on leitav loomaaia kodulehelt www.loomaaed.ee
Pressiteate edastas:
Maris Laja

Projekti seis 10.05.2013
Esimese, luhtunud ehitushanke järel 2013. aastal väljakuulutatud hanke võitis AS Trev-2 Grupp. Ehitusleping kirjutati alla 2013. aasta märtsis. Keskus valmib 2014.aasta kevadel.

Projekti seis 11.05.2012
Projekteerimise riigihanke võitnud firma “Innopolis insenerid OÜ” on andnud tellijale, Tallinna Linna Kultuuriväärtuste Ametile, üle projektdokumentatsiooni koos ehitusloaga ning ettevalmistamisel on ehitushange.

Projekti seis 16.07.2010
Tallinna Loomaaed on saanud toetust keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamiseks Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist (ERF) toetatavast meetmest „Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine“, et keskkonnaharidustegevust loomaaias tõhustada. Projekt „Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskus“ esitati vastavalt keskkonnaministri määrusele nr 63 25.11.2009. Toetuse taotlus rahuldati SA Keskkonnainvesteeringute Keskus otsusega nr 1-25/145 16.07.2010 , toetuse summa on 3834699 eurot.
Uue keskuse rajamisega luuakse tingimused keskkonnaharidusalaste tegevuste edendamiseks loomaaias, Tallinna linnas ja kogu Eestis, tutvustades erinevatele sihtgruppidele loomastiku kaitse ja mitmekesisusega seotud probleeme ning säästva eluviisi vajadusi, milleks loomaaia kollektsioon annab suurepärase ja Eestis ainulaadse võimaluse.

logod

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside