Loomade heaolu teemaline loeng

Tasuta ingliskeelne loeng toimus 8. veebruaril 2018 algusega kell 17.00 Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150). Esines Maria Diez-Leon, kes töötab dotsendina Londoni Kuninglikus Veterinaariakolledžis ja on hea akadeemiline spetsialist loomade käitumise ja heaolu alal.

Maria Diez-Leon ettekande sisust: „Loomaaiad pakuvad meile unikaalseid võimalusi loomade heaolu uurimiseks. Erinevalt kodu- ja farmiloomadest elavad loomaaedades isendid, kes on püütud loodusest või on vaid mõned põlvkonnad tagasi loodusest püütud isendite järglased. Mitte kõiki loomi ei peeta loomaaedades samadel põhjustel ning sellest oleneb, kuidas me nende heaolule mõtleme. Toon välja peamised loomade heaolu puudutavad seisukohad – nii subjektiivsed kogemused, loomulikkuse kui ka loomade füüsilise tervise. Lisaks arutlen, kuidas need seisukohad kujundavad loomade eksponeerimist ja paljundamist liigikaitselistel eesmärkidel. Peatun ettekandes põhilistel loomaaias peetavate loomade heaoluprobleemidel ning tutvustan võimalikke lahendusi nende parandamiseks.”

Esinejast: Maria Diez-Leon on lõpetanud Navarra Ülikooli bioloogia erialal. Ta jätkas magistriõpinguid Edinburgh’i Ülikoolis loomade käitumise ja heaolu erialal ning omandas hiljuti doktorikraadi samal erialal Kanada Guelph’i Ülikoolis. Maria uurimustöö keskendub sellele, kuidas karnivooride esmased elutingimused mõjutavad nende paaritumiskäitumist. Tema töö põhieesmärk on parandada liigikaitseliste paljundusprogrammide edukust. Hetkel töötab ta dotsendina Londoni Ülikooli Kuninglikus Veterinaariakolledžis.

ZooAW_TallinnZoo_20180304

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Indoor expositions are closed on Mondays.
The Zoo closes two hours after the ticket office is closed.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – North Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Zoo) From Freedom square (Vabaduse väljak) buses no. 22, 41, and 42 (Bus stop Zoo) From Railway station (Balti jaam) buses no. 21, 41, and 43 (Bus stop Zoo)

Ehitajate tee 150 – West Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Karikakra or Nurmenuku) From Railway station (Balti jaam) bus no. 43 (Bus stop Karikakra, Nurmenuku or Zoo) Buses no. 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47

Zoo map

Kontakt

E-R +372 6943 300; Emergency: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Give us feedback