Tallinna loomaaia legendaarne direktor Mati Kaal pälvis Maailma Loomaaedade ja Akvaariumide Assotsiatsioonilt auliikmelisuse

Teisipäeval, 14. jaanuaril teatas Maailma Loomaaedade ja Akvaariumide Assotsiatsioon (World Association of Zoos and Aquaria) Mati Kaalu auliikmeks tunnustamisest. Aastatel 1975-2016 Tallinna loomaaeda juhtinud Kaal pälvis WAZA Nõukogult selle kõrge tunnustuse pikaaegse pühendumuse ja panuse eest loomaaedade kogukonna arengusse.

“Meil on hea meel esitleda Mati Kaalu WAZA auliikmena ning tunnustada sellega tema tööd enam kui nelja aastakümne vältel ülemaailmse loomaaedade ja akvaariumide kogukonna edendamisel. Härra Kaal on andnud märkimisväärse panuse Tallinna loomaaia arendamisse, Eesti loodushoiu- ja hariduse edendamisse kui ka ohustatud liikide kaitsmisse. On ülimalt meeldiv, et härra Kaal on nii pikka aega mänginud sedavõrd olulist rolli ülemaailmses loomaaedade ja akvaariumide kogukonnas. Loodame, et auliikmeks olemine võimaldab tal jätkuvalt olla osa WAZA perest.” märkis WAZA kõneisik Gavrielle Kirk-Cohen Tallinna loomaaiale.

Mati Kaal WAZA auliikmelisuse pälvimisest: “Kui kristalselt aus olla, siis on see minu jaoks vägagi liigutav teade. Olen ju 48 aastat olnud loomaaianduses tegev ja kui WAZA, loomaaedade maailmaorganisatsioon, mis ühendab juhtivaid teaduspõhiselt tegutsevaid loomaaedu üle kogu maailma, on pidanud vajalikuks teha niisugune otsus, siis võib uskuda, et kõik see 65% minu senisest elust pole siiski olnud pelgalt tühikargamine.”

WAZA auliikmelisus on tunnustus, mis võtab kokku Mati Kaalu olulise rolli kolmes väga erinevas ning keerulises ajaetapis: loomaaia edendamise Nõukogude Liidu piiratud tingimustes, keerukal ülemineku perioodil ning sellele järgneva Tallinna Loomaaia arenduse. Mati Kaalu panuseta ei oleks Tallinna Loomaaed selline nagu ta täna on. Samuti ei oleks mitmeid globaalseid protsesse sellisel kujul, kui nad praegu on, näiteks amuuri leopardi ja euroopa naaritsa liigikaitseline tegevus. Eluaegne WAZA liikmelisus võimaldab Mati Kaalul jätkata osalemist WAZA globaalsetes ettevõtmistes.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside