Matsalu loodusfilmide festival 16.-20. september 2015

01237d79fec3d0a236c159da728f2603_631x200

Oled oodatud 13. Matsalu loodusfilmide festivalile, mis toimub sel aastal 16.-20. septembrini!

Esimene loodusfilmide festival toimus Lihulas 2003. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Tänaseks on festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna – alates möödunud aastast saab valikut festivalifilmidest näha ka Tallinnas.

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Oma iga-aastasel festivalil toome vaatajani laia valiku värsketest loodusfilmidest üle maailma. Valikusse mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui põlisrahvastest ning nende elust.

Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele ootame festivalile ka loodusfotograafe ning loodusfoto- huvilisi. Traditsiooniliselt on festivali osaks loodusfotonäitused ning osaleda saab fotopäeva üritustel, mis pakuvad põnevaid töötubasid, harivaid ettekandeid ning uusima foto- ja videotehnika esitlusi.  

Sel aastal võistlevad filmid kahes kategoorias: A – “Loodus” ja B – “Inimene ja loodus”.” Tekst: www.matsalufilm.ee

Piletiinfo

Ühe filmiseansi piletihind 4€, pileti saab osta enne filmi algust loomaaia läänevärava kassas.

Tallinna loomaaia filmikava

Filmid on eestikeelsete subtiitritega.

Neljapäeval, 17. septembril kell 18.00

47.Ninja Birds of KakaduKiiver-lootoselinnud / The Ninja-Birds of Kakadu: Comb-Crested Jacanas, Jaapan – 52 min
Kakadu rahvuspark asub Põhja- Austraalias. Vihmaperioodi ajal, kui selle avarustele tekib hiigel-märgala rohke veeputukate ja kalade varuga, saabuvad veelinnud sinna pesitsema. Nende hulgas on ka kiiver-lootoselinnud. Need unikaalsed linnud kasutavad oma pikki varbaid, et ilusti kõndida lootoselehtedel ja püüda veealust saaki. Huvitaval kombel on need linnud polüandrilised, mis tähendab, et igal emaslinnul on rohkem kui üks isane.

 

219 A Beetle Abroad_photoSõnnikumardikas välismaal / A Beetle Abroad, Uus-Meremaa – 25 min
Delilah on sõnnikumardikas ja Uus-Meremaa on tema uus kodu. Ta on siin võõras, ta toodi siia selleks, et aidata puhastada riiki sõnnikust…süües seda. Uus-Meremaal on palju loomasõnnikut ja mitte kedagi, kes seda koristaks. Selleks ongi sõnnikumardikat vaja. Aga Delilah’l on ka isiklik missioon – leida kaaslane ja luua perekond. Kas see õnnestub? Ja kas sõnnikumardikad lahendavad Uus-Meremaa ühe suurima reostuse probleemi?

 

——————————————————————————————————————————-

Reedel, 18. septembril kell 18.00

50.Rhinos 02Viimane haarang  / Gambling on Extinction, Saksamaa-Kanada – 52 min
See on lugu räägib ahnusest ja halastamatust võitlusest piiratud ressursi, elevantide ja ninasarvikute pärast. Tegelikult on see globaliseerumise varjukülg: elevandiluu ja ninasarviku sarv on saanud tulusaks müügiartikliks. See on 20 miljardi dollarise aastakäibega äri, kõige tulusam pärast narko- ja relvaäri ja selle on üle võtnud võimsad, raskelt relvastatud rahvusvahelised sündikaadid.

Sissejuhatust filmile teeb loomaaia direktor Mati Kaal.

 

205 Tales of the Sand 2 Congre_baleares

Liivalood / Tales of the Sand, Kanada – 20 min 
Liiv … me vaatame seda ilma erilise tähelepanuta. Ometi on see uskumatu maailm täis väga erinevaid ja unikaalseid kohastumisi ja käitumisviise. Matmine, peitmine, kaevamine, katmine ja puhkamine: näiliselt tavaline maailm, kus elavad erakordsed loomad.

 

 

——————————————————————————————————————————-

Laupäeval, 19. septembril kell 11.00

Jääkaru suviPolar Bear in Fireweed / Polar Bear Summer, Saksamaa  –  52 min 

Kohtumine filmi autori Klaus Scheurichiga.

Jääkarud on Arktika valitsejad. Nad on kohastunud elama jääl ja lumel. Siiski on üks koht, kus nad hätta jäävad – igal suvel mitu kuud maal. Kuidas nad võõras keskkonnas toime tulevad?  Kas nad suudavad ellu jääda järjest soojenevas maailmas?

 

Laupäeval, 19. septembril kell 14.00

82. Africa's WWsperr1Aafrika Metsik Lääs – Namiibia kõrbehobused / Africa`s Wild West – Stallions of the Namib, Austria – 51 min
1918. aastal, pärast Saksa – Lõuna-Aafrika sõda lasti hobused, keda enam ei vajatud, Namiibia kõrbe. Kuidas  nad seal maailma kõige kuivemas ja karmis paigas ellu jäid? Imekombel elavad nad seal tänapäevalgi, pidevalt kõrbe ületades hõredate rohulaikude ja vee otsingul. Vana kaevu jagatakse joomisel sõbralikult ida-aafrika orüksitega ja hoides silma peal marodööritsevatel hüäänidel. Kaugel sisemaal, ammu mahajäetud teemandikaevanduste kummituslinnade liivas elavad maod, sisalikud, kameeleonid ja  mardikad.

 

Vihmamets / The Wild Wet, Uus-Meremaa – 25 min207 Photo 6 Australia_225_compressed
Planeedi kõige vanem vihmamets on pime, niiske ja ohtlik – ellujäämiseks keeruline koht! Rändame kaugesse Kirde-Austraalia nurka, kus dinosauruste järeltulijad ikka veel ringi liiguvad.

 

 

——————————————————————————————————————————-

Pühapäeval, 20. septembril kell 11.00

21.EVERGLADES_baby and mother alligatorEverglades – rohtunud jõgi / The Everglades, Saksamaa – 52 min  
(autor Zoltan Török osaleb festivalil)
Everglades on märgala Floridas. Aga mitte tume mülkasoo, Everglades on tegelikult kristallselge madal jõgi, mis voolab aeglaselt mere poole. Film  portreteerib kummalist, kuid rahutut vesist kõrbe  seal elevate loomade kaudu. Filmiti üle kahe aasta ja loomade käitumisest on pildile jäänud mõndagi, mida pole selles ainulaadses rahvu
spargis kunagi varem  nähtud.

 

A couple of Gentoo Penguin chicks get a quick glimpse at the outside world as their guardian stands up on their nest for a brief moment. Location: Port Lockroy, AntarcticaSõnadeta – Polaarala / Speechless: The Polar Realm, Uus-Meremaa  –  44 min 

Üle kümnendi Arktikas, Antarktikas ja lähispolaarsetes piirkondades loodusfotograaf Richard Sidey poolt üles võetud kaunis visuaalne valguse, elu, kaotuse ja ime meditatsioon maailma otsadest.

 

 

Pühapäeval, 20. septembril kell 14.00

69. YOSEMITE NP 6

Ameerika rahvuspargid – Yosemite / America`s National Parks – Yosemite, Saksamaa – 53 min
(filmi operaatorid Joosep Matjus ja Jan Henriksson osalevad festivalil)
Yosemite rahvuspark on  ülivõrdeid vääriv koht. Kus mujal sa leiad õhukesi 900 meetri kõrgusi graniitkaljusid ja hiiglaslikke, üle 1000 aasta vanuseid sekvoiasid? Nende “tornide” all on kodu leidnud rikkalik elustik: punailvesed, mustad karud, koiotid, kaljukotkad jpt.

 

Kostja 5 / Defendant 5, Austraalia  –  30 min211 Defendant 5
Kui noor filmitegija dokumenteerib Tasmaania põlismetsade hävitamist, haaratakse ta mitme miljoni dollarilisse kohtulahingusse, mis seab ohtu sõnavabaduse.

 

 

 

Korraldajatel on õigus teha programmi muudatusi.

Kontakt

Christina Daous
MAFF koordinaator Tallinna loomaaias
+372 5770 5028
christina.daous@tallinnzoo.ee

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside