Matsalu loodusfilmide festival 22.-25. september 2016

MAFF-ZOO-623x190

Oled oodatud 14. Matsalu loodusfilmide festivalile, mis toimub sel aastal 22.-25. septembrini!

Esimene loodusfilmide festival toimus Lihulas 2003. Üritus sai oma nime naabruses asuva Matsalu rahvuspargi järgi, mis on ühtlasi Euroopa üks suurimaid linnukaitsealasid. Tänaseks on festival kasvanud viis päeva kestvaks rahvusvaheliseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja nii Haapsalusse kui pealinna – alates ülemöödunud aastast saab valikut festivalifilmidest näha ka Tallinnas.

Matsalu loodusfilmide festival propageerib looduslähedast ja säästvat elulaadi ning põlisrahvaste sügavalt loodusega seotud traditsioonide austamist. Oma iga-aastasel festivalil toome vaatajani laia valiku värsketest loodusfilmidest üle maailma. Valikusse mahub linateoseid nii metsikust loodusest, inimtegevuse ja looduse koosmõjust, keskkonna jätkusuutlikkusest ja looduskaitsest, ekspeditsioonidest ja uurimisretkedest kui põlisrahvastest ning nende elust.

Lisaks filmisõpradele ja filmitegijatele ootame festivalile ka loodusfotograafe ning loodusfoto- huvilisi. Tallinna Loomaaias on käimas fotode konkurss ZoFo, mille auhinna paneb välja Tallinna Loomaaed ja Fotoluks. Rohkem infot: http://tallinnzoo.ee/zofo/

Sel aastal võistlevad filmid kahes kategoorias: A – “Loodus” ja B – “Inimene ja loodus”.” Tekst: www.matsalufilm.ee

Piletiinfo

Ühe filmiseansi piletihind 4€, pileti saab osta enne filmi algust loomaaia lääneväravast (Ehitajate tee 150).  Arveldus ainult SULARAHAS!

Grupi puhul, milles on rohkem kui seitse liiget rakendub soodushind 3 eurot inimese kohta.

FILMIKAVA

Neljapäev 22.09


14:00 
Shangri-La nöbinina-ahvid, Austria – 51 min

Himaalaja Hiina osas Yunnani mägedes elavad nöbinina-ahvid. Oma nöbininade ja punaste huulte ja mandlisilmadega näevad nad välja nagu natuke kauaks ilukirurgi juurde jäänud filmistaarid. Nad on rahulikud, elavad peredena, pojad on päris valged. Neid ainsaid sedavõrd kõrgel mägedes elavaid ahve filmis Austria-Hiina filmigrupp kahe aasta jooksul, tulemuseks kõnealust looma esmatutvustav film.

Sõnum pudelis, USA – 15 min

Fotograaf James Balog, kelle tegi kuulsaks film „Chasing Ice“ („Jahtides jääd“, meie festivalil 1. preemia 2014), alustab uut teekonda, uurimaks kliimamuutusi „seestpoolt“. Eneseavastamise reis viib ta Mauna Loa observatooriumisse Hawail, kust ta naaseb millegi  palju suuremaga kui foto.


Reede 23.09

10:00 Looduse superisad, Prantsusmaa – 52 min EELREGISTREERIMISEGA: liisa.nurmela@tallinnzoo.ee

Nagu inimeste, nii ka loomade seas hoolitseb järeltulijate eest enamasti naissugu. Siiski on nii siin kui seal isasid, kes sellega suurepäraselt hakkama saavad.

Festivali noortepäev.

18:00 Kaelkirjak – kõrgelt ja isiklikult, Austria – 50 min

Pikad jalad, pikk kael, suured silmad – kaelkirjakud on Aafrika savannide iludused. Aga neis on veel palju rohkemat – erakordne kehaehitus, eriline käitumine, omavaheline suhtlemine. Senini on kaelkirjak olnud pigem loodusfilmide kaunistav lisand, mis rohumaadel kõrgub, see film aga pöörab põhitähelepanu just neile Aafrika ikoonidele, tuues esile mõndagi uut.

Kõnnumaa võlu: Oulanka ja Paanajärvi – looduse tervendav mõju, Soome – 28 min

Filmisarja teine osa keskendub looduse mittemateriaalsetele väärtustele nagu vaikus, pimedus ja puutumatu looduse ilu. Lugu meie üha hapramaks muutuvast suhtest loodusega, meie sisemisest  igatsusest elada kooskõlas loodusega. Film viib meid otsima looduse tervendavat jõudu Oulanka ja Paanajärvi rahvusparkides, mis on üks Euroopa unikaalsemaid looduspärandeid, aladel kahel pool Soome-Vene piiri.


Laupäev 24.09

12:00 Võitlus fjordide eest, Norra – 77 min

Norra on maailmas tuntud kui fjordide ja mägede maa. Nüüd otsustas valitsus ehitada hiiglaslikud elektriliinid läbi selle ainulaadsuse. Noor vapper naine koos külaelanikega asus võitlusse, kaitsmaks väärtuslikku keskkonda. Mis oli alguses võitlus puutumatu looduse eest arenes edasi võitluseks demokraatia eest.

14:00 Ühe geneti lugu,  Hispaania – 50 min

Vahemereäärses metsanurgas alustab kolm genetikutsikat maailma avastamist. Väikese genetitüdruku sõltumatu iseloom muudab tema saatust – vapralt suundub ta maailma avastama, jättes pere maha. Aga mets ja selle karmid seadused määravad, kas ta jääb ellu või mitte.

15:30 Ameerika rahvuspargid –Yellowstone, Saksamaa – 55 min

Vähe on nii erilisi ja unikaalseid kohti kui Yellowstone – Ameerika esimene rahvuspark. Suured metsad ja avarad orud on elupaigaks suurtele piisonikarjadele, huntidele ja grislikarudele. Lisaks asub rahvuspark ühe maailma suurima aktiivse vulkaani nõlvadel, kus leidub ka ikoonilisi geotermilisi vaatamisväärsusi nagu geiser Vana Ustav ja allikas Grand Prismatic Spring.


Pühapäev 25.09

11:00 Safariturism – raha eest tapmine, Prantsusmaa – 52 min

Kui Hispaania kuningas Juan Carlos maksis 60 000 dollarit, et tappa elevant Botswanas, tekitas see suure poliitilise skandaali. Hiljutine lõvi Cecili tulistamine tekitas pealkirju üle kogu maailma. Kuid vaatamata ülemaailmsele pahameelele reisib sadu vesternistaare ikka igal aastal Lõuna-Aafrikasse  metsloomi tapma. Selles filmis uuritakse safariturismitööstust.

16:00  Elumeri,  Hispaania – 52 min. 

Film kutsub vaatajat mõtisklema mereloomade tähtsuse üle Maal ja püüab koguda austust   maailma ökosüsteemidele.

Erakordne Aafrika – värvide manner, Belgia – 28 min

Värvid on põnevad, hämmastavad, pimestavad. Mustast ja valgest alustades on Aafrikas lõpmatu variatsioon vikerkaaretoone. Kuid lisaks oma ilule, värvidele ja mustritele nagu triibud ja täpid, on neil ka oma tähtsus ja roll –  kas näidata või peita, austada või karta. Olgu väike või suur, värvid aitavad petta vaenlast, varjuda, sulanduda maastikku või lehestikku …

PRINDI KAVA SIIT.

Korraldajatel on õigus teha programmis muudatusi.

Kontakt

Liisa Nurmela
MAFF koordinaator Tallinna loomaaias
+372 5197 4945
liisa.nurmela@tallinnzoo.ee

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside