Naaritsa toidulaua rikastamiseks asustatakse Hiiumaale kiivid

Kliimasoojenemise tagajärel kokku kuivanud jõed on teinud Hiiumaa euroopa naaritsa saakloomadega oma töö. Teadlased on otsustanud, et naaritsate toidulaua rikastamiseks tuleb hakata Hiiumaale kiivisid asustama. Aprill 🙂 

Tallinna Loomaaias on euroopa naaritsa paljundamise ja Hiiumaale asustamisega tegeletud juba paarkümmend aastat. Nüüdseks paljunevad naaritsad saarel iseseisvalt ning viimastel aastatel ei ole neid sinna loomaaiast juurde viidud.

Küll aga on naaritsate toidulaud Hiiumaal muutunud vaesemaks. Mitmel kuumal suvel kokku kuivanud jõed on naaritsa saakloomade arvukust drastiliselt vähendanud. Seega leidsid teadlased, et naaritsate toidulaua rikastamiseks tuleb sellest suvest alates hakata Hiiumaale kiivisid asustama. Kuna need linnud on harjunud Uus-Meremaa saarelise riigi ja Hiiumaale üpriski sarnase kliimaga siis võiks need linnud saarel hästi kohastuda. Veelgi enam, kuna lind on lennuvõimetu siis ei valmista saagi püüdmine naaritsatele raskusi. Ka kohalikud elanikud on teadlaste plaaniga päri. “Mina olen küll positiivselt meelestatud, uue linnuliigi tulek võiks mõjuda saare elule hästi”, kommenteeris eluaegne hiidlane Maiu. Esimesed kiivid viiakse saarele juba 2020 juulis.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    -

*Indoor expositions are closed on Mondays.
The Zoo closes two hours after the ticket office is closed.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – North Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Zoo) From Freedom square (Vabaduse väljak) buses no. 22, 41, and 42 (Bus stop Zoo) From Railway station (Balti jaam) buses no. 21, 41, and 43 (Bus stop Zoo)

Ehitajate tee 150 – West Entrance

From Tallinn city centre (Kaubamaja) bus no. 42 (Bus stop Karikakra or Nurmenuku) From Railway station (Balti jaam) bus no. 43 (Bus stop Karikakra, Nurmenuku or Zoo) Buses no. 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47

Zoo map

Kontakt

E-R +372 6943 300; Emergency: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Give us feedback