Neljakümne seitsmes nädal

Järgmise nädala teisipäeval, 24. novembril saavad aasta vanemaks koguni kaks Tallinna loomaaia jääkaru – isa-tütart Nord ja Nora: Nordil täitub 14. eluaasta, Nora aga saab kaheseks.
jääkaru Nord_foto Maaja Kitsing jäämõmm Nora_foto Maaja Kitsing
Kella kahe paiku päeval antakse päevakangelastele ja ka emakaru Friidale jäässe külmutatud kalamaiust ja pajupalle mängimiseks ja järamiseks. Nora on paari nädala eest alanud iseseisva eluga juba tasapisi leppima hakanud.

Jääkarude ja nende uue kodu, polaariumi, rajamise toetuseks korraldati kolmapäeval gala-õhtusöök Art Priori restoranis, kuhu oli kohale palutud Eesti ärieliit.

Kolmeteistkümnendal kuupäeval sündisid esimesed pojad troopikamaja noorukesel, möödunud aasta detsembri keskel ilmavalgust näinud jõerail. Pojad pandi väiksemasse akvaariumi, kus nende eest on parem hoolitseda. Eluslooduse klassis elaval sebra-amadiinipaaril aga koorus teisipäeval tibu, keda vanemad nüüd hoolitsevalt kordamööda katavad ja soojendavad.

Lilliput laste loomaaias_foto Inari LeimanLaste loomaaias on tunda tugevat sokulõhna – sinna kolis uus kameruni kääbussokk nimega Lilliput. Nime vääriliselt väikest kasvu, kuid väga tegus kaheksa-aastane sokk, kes loomaaias juba 82 tallekese isaks on saanud, rivistas laste loomaaia kitsekarja kiiresti üles ja tegi selgeks, kelle sõna nüüdsest kuulama peab.

Rõskus ja niiskus kisuvad aga haigused välja ja annavad tööd loomaaia veterinaarile. Heledat karva kaameliemand Buduuri liigesepõletik on taas tagasi, puuma Asal ja baribal Hitil ei taha aga toit sees püsida. Neljapäeval said vaktsiinisüsti aasia lõvid. Kel vaja, sel värgitakse sõrgu.

Loomaaias käib aastalõpu inventuur. Esialgu loetakse üle kogu elutu vara, elusvara kokkuarvamiseni jõutakse veidi hiljem.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside