Neljakümne esimene nädal

Pehme sügis laseb puulehtedel leegitseda: kollase, punase ja lilla-roosa erinevad toonid pakuvad silmailu, varisenud lehekesed on aga maiuspalaks rohusööjatele.

Loomaaialoomade elukeskkonna rikastamise päev möödunud pühapäeval sattus olema jahe ja vihmane, kuid loomad nautisid neile puuridesse-aedikutesse pandud uusi asju mõnuga.

Vaid rohepärdikud, kaelusmangabeid, vaarid ja ninakarud ei pääsenud külma tõttu õue valmis pandud kiikesid, tuletõrjevoolikutest punutisi ja toidutorusid uudistama. Seevastu sel laupäeval lubatakse päikest ja parajalt sooja, nii et keskpäeval lastakse soojalembesed loomad õue ja saab näha, mida nad ette võtavad. Vaata siia.

Kuni oktoobri lõpuni näeb laupäeviti ka sudaani maasarvikute, troopikamaja suurte sägaliste ja röövlindude toitmist.

Kesknädalal kudesid troopikamajas lehestikukonnad, väikesed kahe oranži vöödiga väljasuremisohus olevad kahepaiksed Kesk-Ameerikast.

Veelinnutiikidel peatuvad rändel olevad jääkosklad ja valgepõsklagled. Suvel siin pesakonna üles kasvatanud tiigikanad ehk taidad aga pole veel rändele asunud. Ka mõni aeg tagasi saabunud hõbehaigur jätkab linnutiikidel kalastamist.

Loomaaias edukalt inimest võõristavana üles kasvatatud kaks saarmapoissi, kes juulis Raplamaalt maantee äärest leitud, lasti reedel loodusesse tagasi.

Loomaaednikud valmistavad loomi talveks ette: kel vaja, sel värgitakse sõrgu ja viiakse läbi rutiinset nugiliste tõrjet. Keskkonnahariduskeskuse fuajees pandi välja valik Looduse Aasta Foto 2018 parimatest töödest, pidevalt uuendatakse ka väikest seenenäitust. Swedbanki vabatahtlikud ajaannetajad käisid taas loomaaialoomadele mänguasju meisterdamas.

Kullerfirma DPD Eesti abiga on loomaaeda jõudnud juba 15 040 kg igas suuruses kõrvitsaid, suvikõrvitsaid ja dekoratiivkõrvitsaid. Kõrvitsapidu toimub loomaaias laupäeval, 27. oktoobril.

Koolivaheaja esimesel pühapäeval, 21. oktoobril kutsub loomaaed lumeleopardipäevale, 22. ja 23. oktoobril aga ootab 1.-4. klassi õpilasi linnalaagrisse loomade sügistoimetustest osa saama.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside