Neljakümne esimene nädal

Loomaaia hekid, puudesalud ja metsatukad muutuvad aina värvilisemaks. Mõnusalt mahe sügisilm lubab lõunamaade asukatele taas pikki õuejalutuskäike: elevandid ja ninasarvikud naudivad aias toimetamist ning isegi eakad kääbusjõehobud ei ütle väljas patseerimisest ära.

Loomaaednike päev läinud laupäeval tõi kokku hulga huvilisi ja andis loomaaednikele vahetu võimaluse oma töid-tegemisi ja hoolealuseid tutvustada. Jääkaru Aron mõnules nagu ikka tähelepanus ja demonstreeris pimeronimist, mängimiseks antud kanalisatsioonitoru jupp peas. Raipekotkad näitasid, kuidas nad kanamune jagada oskavad ja ka ülejäänud loomaaiaasukad olid kenasti koostöövalmid.

Peagi saabuva kõrvitsapeo ootuses harjutavad kullimäe talitajad oma hoolealuseid erksavärvilisi vilju mitte pelgama. Aeg-ajalt asetatakse väiksemaid kõrvitsaid kotkaste toidulauale, et linnud julgeksid kõrvitsapäeval suure õõnestatud vilja seest maiuspalu otsida. Üks raisakotkas aga lõi noka välja pandud kõrvitsasse ja hakkas seda sööma.

Tähelepanelik külastaja pani paksunahaliste majas tähele, et araabia okashiired on kõrvitsakoore lehemustriliseks närinud.

Kesknädalal avati hobuste aediku väravad ning lubati prževalski hobused ja kaksküürkaamel Hasan omavahel lähemat tutvust sobitama.

Uhkete sarvedega ida-sinilamba jäär aga koliti sigimise kontrolli all hoidmiseks utekarja juurest alpinaariumi n-ö poissmeeste karja.

Troopikamaja mustvalge linnutapiku eluiga sai otsa ja tema terraariumi asub nüüd elama punavalge linnutapik.

Loomaaia haljastajad pakivad soojalembeseid taimi kasvuhoonesse talvepuhkust veetma.

Möödunud reede õhtul napsas kanakull kinni linnutiikidel peatunud vabalt elava valgepõsklagle. Hanelist ära viia ta ei jaksanud, sestap sõi ta kõhu kohapeal täis.

Kesknädalal täitus loomaaia direktor Tiit Maranil 60. aastaring.

Laupäeviti ootavad kihnu maalambad ja kaksküürkaamelid huvilisi toitmise esitlusele. Tuleva nädala kolmapäeval alustab kooskäimist loomaaia noorteklubi.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside