Neljakümne esimene nädal

Kibuvitsamarja punased põsed on punnis ja mahe sügis laseb viljadel küpseda. Loomaaia söödaköögiga kokkuleppel vuravad väravatest sisse heade inimeste õuna-, suvikõrvitsa- ja kõrvitsakoormad ning sügisese oksalõikuse käigus maha võetud lehtedega puuokste laadungid.

Muskusveised ja teised võrsesööjad lasevad hea maitsta tamme- ja pajuokstel. Elevandid naudivad vitamiinirikast toiduküllust aga niivõrd, et tulevad õhtuti kenasti krapsilt õuest tuppa, sest teavad, et peale dušši ootab neid rikkalik sügisandidest õhtusöök.

Ka tiheda ja sooja karvakasuka selga kasvatanud kaksküürkaamelid mekivad kõrvitsat. Kevadel sündinud kaamelipoisid aga hullavad ajuti nii, et ei lase ei oma emadel ega ka karja teistel liikmetel kaamelitele kohaselt aeglaselt ja rahulikult aega veeta.

Väledad korsakid on oma aediku sügavaid tunneleid ja vagusid täis kaapinud.

Roosapelikani isaslind teeb arglikke katseid emase käharpelikani tähelepanu võitmiseks ja püüab talle võimalikult lähedal seista. Käharpelikan aga pole “kosilase” lähenemiskatsetest huvitatud ja on lausa tõrjuv.

Kullimäe päevaaktiivsed röövlinnud – raisakotkad, stepi- ja kaljukotkad – on valguspäeva lühenemise tõttu aktiivseks ja talitajate suhtes lausa agressiivseks muutunud ning pesakohti kohendama asunud.

Möödunud laupäeval jäi kanakulli nokka loomaaia viimane hahk.

Troopikamaja suurte gekode tokeede terraarium sai värske sisustuse. Surikaadid tegid tutvust anakonda kestaga. Ilvesed kuulasid pruunkaru ja kodukanade häälitsusi. Šimpansitele aga anti hiigelsuur tühi pappkast. See pakkus eriti huvi Quincyle, kes viis kasti kenasti kandmisavadest hoides üles kõrgele riiulile ja puges sinna sisse. Hiljem vajutas ta kasti murdejoontest lapikuks ja tõstis seejärel uuesti püsti kastiks.

Ninasarvik Kigoma aedikusse veeti neljapäeval uut pinnast, misjärel käis isasloom tähtsalt jalgu lohistades ringi, kaapis tagajalgadega kruusa laiali, sügas sarve, hoidis kõrvalaediku emastel silma peal ja andis igati märku, et tema on ala peremees ning kõik on kontrolli all.

Sookurg jalutas ajutiselt kihnu maalamba jäärade niidul, kuni loomaaednikud tema aasal võsa trimmerdasid ja Swedbanki vabatahtlikud mahaniidetu kokku riisusid.

Loomaaia haljastajad on ametis teistegi sügistöödega: kannajuurikad on maast üles võetud, kannade lehed ja varred loomadele söödaks antud ja nüüd pannakse kevadise õieilu tagamiseks maha nartsissisibulaid.

Õieilu ei ole loomaaiast kadunud ka praegu: väikekiskjate ekspositsiooni juures õitseb, lõhnab magusalt ja meelitab viimasele meekorjele Hiinast pärit seitsmepojapuu. Guanakode aediku ees, vanadel linnutiikidel ja mujalgi sirutab valgeid pikki õisikuid taeva poole teine sügisene meetaim Kaug-Ida päritolu lursslill.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside