Neljakümne esimene nädal

Läinud nädalal lõõtsunud tuul riisus lehti puudelt ja kolletamispäeva hommikul oli kohati hallagi maas, ometi on päikeselisi sügisvärve loomaaias võimalik veel nautida küll.

Paksunahaliste maja esine on nüüd asfalteeritud ning majja pääs külastajatele taas avatud. Ka kullimäel on teetööd lõppenud ja sealgi saab jälle kakkudega tõtt vaadata või piiluda ilveste salaellu. Kotkaste ala on aga praegu veel suletud, sest suured päevased röövlinnud vajavad taastumiseks rohkem aega.

Esmaspäeval algas loomaaia teede taastusremondi III etapp, mis kestab kaks nädalat. Põhjaväravas (Paldiski mnt 145) pääsevad loomaaiakülalised sisse läbi transpordivärava ja saavad liikuda loomaaeda kullimäe kaudu. Ajutine juurdepääs on tagatud ka Illu kohvikule ja jääkarude alale, kuid sealtkaudu põhjaväravasse ei pääse.

Nädala algul said aasia lõvi Tori ja kalakassid, kes talvekülmaga just väga sageli õue ei pääse, siseruumidesse jämeda palgi, puunoti ja oksi. Uued lõhnad panid Tori nii uljalt mängima, et terve järgmine päev kulus tal väljapuhkamisele. Kalakassid olid ettevaatlikumad ega näidanud oma vaimustust välja, kuid kahtlemata oli põnev neilgi.

Teisipäeval avati jääkaru Friidale pääs uude pesakasti. Jääkaruemand nuuskis kõik nurgad üle ja asus kohe hoolega põrandat kraapima, et pesa, kus tal võib-olla kolm-neli kuud mööda tuleb saata, endale meelepäraseks kohendada.

Samal päeval osalesid laste loomaaia pisikesed lemmikud – merisiga, küülik, rotid-hiired, deegu, vutt ja roninastik – reklaamfilmi võttel ja said hästi hakkama.

Elevantide aedikutesse toodi suured koormad sinisavi, ja selle asemel, et nahahooldusega tegelema asuda, pistsid londilised savikamakaid kahe suupoolega, et mokad sinised.

Pesukarud-osavnäpud said taas erinevatest peidupaikadest toitu koukida.

Liigikaitseuuringute keskuse suures poollooduslikus naaritsaaedikus jäi rajakaamera pildile toiduvargil käinud hiireviu. Vana karumaja kuuskedel lippab aga vabalt elav orav, kes usinalt talvevarusid kogub.

Kesknädalal sai rõnga jalga händkakk, kes oli möödunud reedel Tallinnas Kalamajas Salme kultuurikeskuse aknasse lennanud ja toodi seepeale loomaaeda toibuma. Ennast kogunud ja terveks tunnistatud linnu viis keskkonnaameti spetsialist peale rõngastamist tagasi loodusesse, Vääna kanti.

Vaata, kuidas händkakk loodusesse lendas: https://www.facebook.com/Keskkonnaamet/videos/1036274813825321/ 

Hätta sattunud loomast tasub teatada keskkonnainfo tasuta telefonil 1247.

Tuleval kolmapäeval, 20. oktoobril kell 18 on kõik huvilised oodatud loomaaia keskkonnahariduskeskusesse, kus loodusemees Urmas Tartes kõneleb teemal „Orhideed ja putukad“. Loodusfotode ja videolõikudega ilmestatud sündmus on kuulajaile tasuta.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside