Neljakümne esimene nädal

Carl eelmisel kõrvitsapeol_foto Inari LeimanKõrvitsate kogumine järgmisel laupäeval, 17. oktoobril toimuva loomaaialoomade kõrvitsapeo tarbeks läheb tõusvas joones. Teisipäeval saabus loomaaeda kõrvitsalaadung Põltsamaa lasteaiast Tõruke. Sealsed lapsed olid kevadel kõrvitsaseemneid külvanud, sirgunud taimed koos vanematega oma aeda, maale või kasvõi naabri aeda mulda pistnud ja tulemuseks oli pea 200 kõrvitsat. Neist suurim kaalub 34,5 kilo. Väljavalitud kolm suurimat kõrvitsat lähevad peopäeval elevantidele. Kokku on kõrvitsaid saabunud juba ligi 600. Pildil aafrika savannielevant Carl eelmise aasta kõrvitsapeol.

Elevandimaja roomajate ja näriliste ekspositsioonid said uue sügisilmelise sisustuse: õõnsad kasetüved, pakud, oksad ja lehed pakuvad puuriasukaile uudistamispõnevust ja ronimiselamusi, mida meelsasti ka kasutatakse. Aktiivsed on nii maod kui jalutud sisalikud stepivaskussid. Isegi anatoolia uruhiiri võib pealelõunati ringi vudimas näha, rääkimata vööt- ja ogahiirtest, kes alati nähtaval.

Kesknädalal tehti operatsioon Tallinnas 2001. aastal sündinud puuma Asale, kes juba mõnda aega isutusega kimpus ega tahtnud kuidagi ravile alluda. Eakal loomal avastati kaksteistsõrmiksoole haavandid ja põrna suurenemine. Asa toibus narkoosist hästi, saab edasist ravi ja on hakanud juba tasapisi sööma.

Möödunud nädala lõpus mõneks päevaks õueekspositsiooni lubatud karakaliema koos pojaga tuli taas siseruumi sulgeda. Kuigi hüpped ja isegi pallimäng ei valmista isase hambusse oma vasaku käpa kaotanud emaloomale erilisi raskusi, siis õõnsasse puutüvesse pugedes oli ta oma käpaköndi veidi veriseks hõõrunud.

Troopikamaja papagoid, küünisahvid ja luitekassid kolisid suvekodust sooja siseekspositsiooni. Talveks ettevalmistumiseks lasti linnutiikide esimene suur tiik nädalavahetuseks veest tühjaks.

Neljapäeval algas soojalembeste sõraliste maja katuse remont, mille tõttu suleti osaliselt lõvimaja ja soojelembeste sõraliste maja vahekäik. Katuse teeb vastavalt riigihankele 1,5 kuuga vettpidavaks Tabasalu Meistrid OÜ.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside