Neljakümne kaheksas nädal

Talv hakkas viimaks oma nägu näitama ja tõi jääkarude sünnipäeval Tallinnas maha esimese lumekirme. Tahaks loota, et ka pühapäeva keskpäevaks, mil loomaaiasõbrad jääkarude puuri äärde Norat ja Nordi tervitama kogunevad, on maa veidigi valgemaks muutunud.

Loomaaia sõraliste maja soojuses on poegimisega algust teinud kameruni kääbuskitsed, seal kepsutab juba seitse tallekest. Indlema on asunud goralid. Noorem aksishirvepull ajas maha oma sarved.

Neli kümneaastast aafrika kannuskilpkonnapoissi korraldavad elevandimajas aga suisa etendusi. Kuigi nad pole veel kaugeltki täis kasvanud (võivad kasvada kuni 90 cm pikkuseks), peavad nad ometigi võimuvõitlust, togivad üksteist, madistavad puhisedes ja püüavad vastast nurka suruda või selili keerata.
4 aafrika kannuskilpkonna_foto Inari Leiman aafrika kannuskilpkonnad_foto Inari Leiman
Möödunud nädalavahetusel tehti algust lindude ringitõstmisega kullimäel, et Veskimetsa veeres olevad vanad kakupuurid maha lammutada ja uued asemele ehitada. Lumekakkude kuuelinnuline grupp kolis kotkaste vahele. Habekotkaste endise otsapealse puuri said endale kaeluskotkad, neist mahajäänud elamisse kolisid omakorda kääpakotkad.

Et toonekured jääkirmega kattuma kippuvatel linnutiikidel nõrgale jääle astudes kogemata vette ei vajuks, koliti nad troopikamaja juurde talvekodu lähedusse.

Neljapäeval väisasid loomaaeda kooliõpilastest töövarjud.

Keskkonnahariduskeskuse fuajeesse Mõmmu kohviku kõrvale pandi üles MTÜ Mondo toiduteemaline näitus “Sa oled, mida sööd”. Euroopa ja arengumaade kodanikeühendustest koosneva võrgustiku fotokonkursile esitatud tööde seast välja valitud 18 fotot kujutavad nägemust õiglaselt ja säästlikult toodetud toidust ja on varustatud toiduteemalise infoga. Kampaania “Supply Cha!nge. Muudame poeketid õiglaseks” peamine eesmärk on muuta supermarketite omatooted õiglasemaks ja säästlikumaks.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside