Neljakümne kaheksas nädal

Kuigi Eestimaal on külm ja sajab kohati lundki, valmistuvad nii mõnedki loomaaiaasukad pesitsusperioodiks. Esmaspäeval pandi pelikanidele siseruumi pesad valmis. Linnud on juba kenasti pulmasulestikus ja isased on oma väljavalitute suhtes väga kaitsvaks muutunud. Roosapelikanid, keda loomaaias on rohkem, said kaks pesa, kuhu kordamööda muneda. Kaks käharpelikanipreilit aga jagavad ühte pesa.

  

Valget aega jääb aina vähemaks, sestap on nüüd eriti hea võimalus loomaaias hämaruses viibida. Kõik need hääled ja lõhnad ja muidugi videvikus tegutsevad loomad: kasvõi valgesaba-oksasead, keda päevasel ajal enamasti ei näegi.

Päeva lühenemine on ka kullimäe kaljukotkapaari juba laulma ja pesa kohendama pannud.

Sõralistel jätkub innaaeg. Paralleelselt sellega toimuvad plaanilised sõrgade värkimised, nugiliste tõrjed ja vereproovide võtt. Paksunahaliste maja põduraks jäänud albiino tiigerpüüton saab antibiootikumi süste.

Vana karumaja jääkarupuuride esine tee suleti külastajatele, sest jääkaru Nora viibib karantiinis ja teda valmistatakse ette transpordiks Austriasse Schönbrunni loomaaeda. Jääkarusid Friidat ja Aronit aga saab endiselt imetleda uues polaariumis. Vaata, kuidas möödus jääkarude sünnipäevapidu või kuidas Friida varest püüab.

Ohustatud liikide Euroopa Programmi (EEP) raisakotkaste liigikoordinaatori soovitusel lendas kesknädalal Austriasse loodusest pärit emane raisakotkas, kes saabus Tallinna Taškendist 1998. aastal. Seni vaid emaste grupis elanud lind leiab endale seal nüüd paarilise. Vaata, kuidas tema teekond algas.

Loomaaia keskkonnahariduskeskus on jõuluehtes ja pea iga päev täis väikesi särasilmseid ja kilkavaid jõulupeolisi. Loomaaia Facebooki lehel aga avaneb igal detsembripäeval jõulukalendri aknake, mille taga peitub üks vahva loomaaiaasukas, keda võib soovi korral vaderina toetama asuda.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside