Neljakümne kaheksas nädal

Läinud laupäeval, 21. novembril üllatas loomaaednikke pisike nuubia kaljukitse tallepoiss, kes just nüüd hilissügisel sündida oli otsustanud. Talleke on tugev ja ilusa ilmaga võib teda koos emaga alpinaariumis nuubia kaljukitsede aedikus teiste karjaliikmete vahel ka näha.

Hiljuti troopikamaja ekspositsiooni jõudnud täht-samblikkonnad pole samuti aega raisanud: töötajad märkasid konnade terraariumi madalas vees esimest kullest ringi ujumas.

Hiina alligaatori ekspositsioonbasseini lasti ujuma kaks India päritolu omapärase välimusega suurt röövkala. Nende tilluke seljauim meenutab sulekest, kehakuju aga nuga ja seetõttu ongi neile nimeks antud india sulgselgkala ehk india väitskala.

Troopikamaja kesksesse basseini hiina pehmekilp-kilpkonna, punauim-lamepeasägade ja pangaasiuse juurde kolisid kaks rüüsäga vetikaid nosima.

Tallinna loomaaia uus asukas jääkaru Raspi on talitajate sõnul mõnus rahulik, aga ettevaatlik hiiglane. Karantiiniigavuse peletamiseks toodi talle värskeid kuuseoksi ja anti ka mõned karude lemmikmänguasjad nagu kanister ja torujupp. Mängida talle meeldib. Ka ühest puurist teise liikumisega probleeme ei ole ja ta tuleb kutsumise peale.

Jääkaru Friida patseerib praegu õhinal Raspi tulevases õueaedikus ja ujub aeg-ajalt tema suures ning puhtaks küüritud basseinis. Mõnikord tõuseb ta kahe käpa peale püsti ja piilub ukseluugist sisse. Seal taga, üle koridori, seisab samal ajal tagakäppadel Raspi, kes annab puhisedes märku, kui tore isakaru ta on.

Tuleval nädalal, kui Friida aediku bassein on puhtaks küüritud ja vett täis lastud ning Friida taas turvaliselt oma aedikus, pääseb ka Raspi oma õueaedikut üle vaatama.

Troopikamaja juurest algava vana laudtee lammutamise ja uue ehitamise mürina eest koliti läheduses elanud faasanid ja ronk Jaška Sise-Aasia faasanite ekspositsiooni. Seal kanalistega aedikut jaganud hiina lasuurharakas suleti talveks sooja siseruumi.

Sügisese koroonaviiruse puhangu laienemise võttu viidi ekspositsioonist ära euroopa naarits.

Kullimäel võeti ette raisakotkaste ülevaatus: kontrolliti kiipe, võeti suleke soo määrangu kinnitamiseks ja kaaluti, keda vaja. Meie raisakotkaste kaal jääb vahemikku 9–11 kilo.

Habekotkapaari emaslind tassib juba raokesi pessa.

Viieliikmeline vabalt elav suur-laukhanede pere, kes aeg-ajalt miilude aedikus toitumas ja linnutiikidel sulgi sopsutamas käib, ei ole veel rändele asunud.

Saabuval nädalavahetusel on loomaaia kohvikud tavapäraselt avatud, aga alates esmaspäevast (30.11) lõpeb leping loomaaia toitlustajaga ja kohvikud jäävad suletuks. Uue toitlustaja leidmiseks kuulutab loomaaed välja hanke.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside