Neljakümne kaheksas nädal

Sel nädalal tuli loomaaial sügava kurbusega teatada jääkarude Friida ja Raspi esimese ühise poja surmast. 26. novembri hilisõhtul sündinud ja 29. novembri varahommikul sünnitrauma tõttu surnud jääkarupoeg oli emane, normaalselt arenenud ja kaalus 550 grammi. Peale poja kaotust lubati jääkaru Friida taas õueaedikusse, kus ta marsib oma igirada pidi või siis istub nõutult lumel.

Pühapäeva pärastlõunal jõudis Austriast Salzburgi loomaaiast Tallinna kaheaastane lumeleopardinooruk Somu, kelle sugupuu ulatub tagasi läinud sajandil Kõrgõstani loodusest püütud ja Tallinna loomaaias pika elu elanud lumeleopardide Kungei ja Remboni. Somu on hindi päritolu poisslapse nimi. Sõnal on mitu tähendust, üks neist on taevakeha Kuu.

Koos lumeleopardipoisiga saabusid ka kaks noort ninasarvik-nastikut, Vietnami ja Hiina päritolu puudel elutsevat vihmametsasukat. Kõik kolm looma on esialgu karantiinis. Lisaks viibib karantiinis ka eraisiku poolt loomaaiale kingitud jeemeni kameeleon.

Esimene õhturetk novembri viimasel laupäeval on meeleolukalt seljataga. Lumeleopard Otto III jalutas majesteetlikult pimeduses kondajaid uurima, kakud hüüdsid ja lehvitasid hääletult tiibu, ilves Charik aga peletas hiliseid uudistajaid  jõrisedes eemale.

Õhturetkede kolmeaastases ajaloos on sel laupäeval esmakordselt võimalik retkele asuda lumises ja lumevalges loomaaias.

Loomaaiaasukatele lumi meeldib. Graatsilise kergusega liigub lumises ekspositsioonis amuuri leopard Alexei. Kõrgel mäeharjal peab vahti laiuvate sarvedega ida-sinilamba isasloom. Muskusveised külitavad mõnuga lumevaibal.

Miiluaedikust möödudes võib lisaks naksuvale kõnnakule kuulda miilupullide sarveklõbinat. Uhked sarved on täielikult luustunud, kuid sarveajamise aeg ei ole veel käes ja nii peavad pullid kerget sarvevõitlust või tuustivad sarveotstega lund.

Mõni miilulehm aga on maitsva heinaampsu järele pea nii sügavale heinasõime pistnud, et nüüd troonib kõrvade vahel uus heinast soeng.

Herilaseviud ja mustluik koliti talvekorterisse. Kured ja vööthüäänid saavad vähemate külmakraadidega päeval õues jalutada, kuid suletakse ööseks sooja majja. Pelikanid ehitavad pesa.

Mõni aeg tagasi laste loomaaeda kolinud berberi vööthiirepoegadega julgestuseks kaasa tulnud täiskasvanud emasloom tegi läinud reedel terraariuminurka pesa ja poegis.

Troopikamajas Marlieri salekiriahvenate akvaariumis aga tabab tähelepanelik vaataja ringi ujumas pisikesed kirjud kalapojad.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside