Neljakümne kaheksas nädal

Kesknädalal toimus loomaaia keskkonnahariduskeskuses ülikoolidevaheline Maateaduste ja Ökoloogia Doktorikooli kontaktüritus Tallinna Loomaaiaga. Kohaletulnud said ülevaate loomaaias peetavate kaitsealuste liikide pidamistingimustest, tutvusid liigikaitse uuringute labori tegemistega, kuulasid loenguid loomaaianduse, muuseumikogude ja teadusuuringute seostest. Oma doktoritöö teemasid tutvustanud noored doktorandid kõnelesid linnametsade puhkevõimalustest, ehhinokokk-paelusside esinemisest linnamaastikus, füsioloogilisest ökoloogiast lindude näitel, võõrliikidest Eestis ja pruunkarude fülogeograafiast.
Pühapäevane jääkarude Nora ja Nordi sünnipäevapidu tõi loomaaeda rohkem kui pooltuhat külalist. Jääkarude uue kodu toetuseks koguti üle 1800 euro.
Esmaspäeval võtsid elevandimaja maotalitajad ette maopuuride suurpuhastuse ja paigutasid ümber kuningboa ning kaks suurt tiigerpüütonit. Väiksemasse vitriini kolitud kuningboa sai neljapäeva keskpäeval, mil elevandimaja saalis parasjagu ühtki külastajat ei olnud, veidi saalipõrandal „jalgu sirutada“ ja ringi roomata.
Ulukihooldajatel õnnestus sisepuuri sulgeda amuuri leopard Darla koos poegadega ja nii sai välisaedik kenasti puhtaks kasitud. Leopardisõbrad kasutasid juhust ja meisterdasid oma lemmikutele üllatuseks aedikusse kolm lumememme.
Teisipäeval lendas Inglismaale isane sudaani maasarvik. Eelmisel laupäeval loomaaeda toodud noorele tuttpütile aga anti loomaaia linnutiikidel vabadus minna või jääda. Kõik tänavu koorunud röövlinnupojad kiibistati ja neilt võeti suleke soo määramiseks.
Üle veelinnutiikide viiv sild on talveks libeduse tõttu suletud.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside