Neljakümne kolmas nädal

Sel laupäeval peetakse loomaaias juba seitsmendat korda suurt kõrvitsapidu. Kullerfirma DPD abiga on üle Eesti loomaaeda toodud ligi 19 tonni kõrvitsaid, s.o pea 7 tonni rohkem, kui möödunud aastal. Lisaks on toodud  õunu, suvi- dekoratiiv- ja taldrikkõrvitsaid, kaalikaid, peete, kurke. Loomaaed tänab kõiki tublisid köögiviljakasvatajad ja loomade toidulaua rikastajaid ning kutsub kõrvitsapeole, kus saab näha, mida loomad suurte kirevate viljadega ette võtavad. Päevakava siin. Vaata galeriid sellest, mis sel päeval toimus siit.

Samal ajal toimub Äksis Jääaja Keskuses heategevuslik Tiigripäev. Jääaja keskuse, loomaaia ja loomaaia sõprade seltsi koostöös toimuv tore perepäev toob amuuri tiigri uue kodu – tiigrioru – valmimise taas veidi lähemale. Täpsemalt TLSSi kodulehel.

Roosapelikanid on aktiivseks ja pulmaaja lähenemisel ka üha roosakamaks muutumas. Pelikanitüdruk Lala on endale juba meelepärase isase välja valinud ja teeb talle õrnu lähenemiskatseid.

Üle hulga aja koorus neljapäeva lõuna paiku paksunahaliste majas pisike keskaasia kilpkonnapoju, maja hoovis sarapuu all aga märgati tegutsemas mänsakut. Troopikamajas elavad Kesk-Ameerika päritolu väljasuremisohus lehestikukonnad jätkavad kudemist. Vaktsiinisüsti said kõik kolm loomaaia aasia lõvi.

Neljapäeval loomaaeda sattunud külastajad võisid näha omapärast protsessiooni, kui rodu loomaaednikke marssis läbi loomaaia igaühel flamingo kaenlasse surutud ja linnu nokk kõvasti pihus – loomaaia 13 heleflamingot koliti suveaedikust talvekorterisse. Jahenenud ilm on sundinud talvekorterisse ka sudaani maasarvikud, kuukabarrad ja dekoratiivkanad.

Ettevalmistusi tehakse habekotkaste sigimisajaks: rahvusvahelise liigikoordinaatori soovitusel pesevad ja kuivatavad talitajad hoolega pesamaterjaliks minevat kaamelikarva, et vähendada selle rasvasust, mis võib munakoore poore ummistada.

Neljapäeval toimus loomaaias Tallinna Kopli Ametikooli nooremaednike kutseeksam, mille viis läbi Eesti Aiandusliit.

Alates pühapäevast, kui Eestis on taas üle mindud vööndiajale, sulgeb laste loomaaed oma uksed kell 17. Novembris on loomaaia kassad avatud kella 9–15.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside