Neljakümne kolmas nädal

Laupäeval, 26. oktoobril on kõik huvilised, head abilised ja kõrvitsakasvatajad oodatud loomaaeda iga-aastasele kõrvitsapeole, kus saab näha, kuidas erksavärviline söögivili aitab rikastada loomade toidulauda ja elukeskkonda.

Reedel olid nii loomaaia talitajad kui paljud vabatahtlikud ametis kõrvitsakoorma peoks ette valmistamisega.

Oktoobri algul Berliinis toimunud Wildlife and Research Conservation teaduskonverentsil selgus, et Tallinna loomaaia teravmokk-ninasarvik Kigoma on arvatud nende 14 tehistingimustes elava ninasarviku hulka, kelle vereproovist on plaanis sekveneerida isendite kogu DNA järjestus. See aitab näha, kuidas paljundusprogrammis osalevate ninasarvikute haldamine on mõjunud nende geneetilisele mitmekesisusele. On hea, et Tallinna loomaaias on treenitud Kigomat vabatahtlikult vereproove andma.

Iga aasta 23. oktoobril tähistatakse üle ilma lumeleopardipäeva. Tallinna loomaaed kutsus huvilisi sündmusest osa saama eelmisel pühapäeval. Kohaletulnud said näha, kuidas lumeleopard Otto III esmalt kitselõhna üles võttis, seejärel papiloomad maha murdis ja siis lihakäntsaka kätte sai.

Neljapäevaks oli üks kängurupoeg parasjagu nii suureks kasvanud, et vupsas ema kukrust välja. Troopikamajas on kookonist väljunud hulk pisikesi palvetajaritsikaid. Suurtel hiid-ritsikatel on koorunud üheksa pisipoega.

Elevant Carl aga vahetab purihambaid: läinud nädalal leiti tema latrist suur kulunud hambatükk.

Loomaaednikud koguvad ja kuivatavad värvilisi sügislehti, mida on hea loomadele talvel keskkonnarikastamiseks ja mugimiseks ette anda.

Nädala algul toimunud linnalaagri pisikesed osalejad uudistasid loomade pidamistingimusi, meisterdasid pajupalle ja muutsid amuuri leopardi, pesukarude ja jaapani makaakide päeva põnevaks neile uusi asju ja tegevusi pakkudes.

Laste loomaaias käisid koolivaheajal loomade eest hoolitsemas noored vabatahtlikud.

Loodushariduse osakonna spetsialistid osalesid kahepäevasel keskkonnahariduse konverentsil Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Loomaaia meenepoes on lisaks armsatele ja harivatele, heategevuslikele ja liigikaitset toetavatele kaupadele saadaval ka loomaaia oma mesilaste korjatud hea mesi.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside