Neljakümne kolmas nädal

Oktoobrikuu viimasel laupäeval peame loomaaias traditsioonilist kõrvitsapidu. Tänavu on koolidelt ja lasteaedadelt Omniva abiga kokku kogutud seitse tonni kõrvitsaid ning kogumiskasti toodud ligi kaks tonni porgandeid, peete, õunu ja suvikõrvitsaid. Kõik need värsked köögiviljad rikastavad loomaaialoomade söögilauda.

Kõrvitsapidu algab 30. oktoobril kell 11 jääkarude juures ja lõpeb kell 15 laste loomaaias. Kõrvitsaid saavad mekkida nii tiivulised kui ka sõralised-kabjalised, loivalised, kiskjad, primaadid, närilised ja muidugi elevandid. Lisaks näeb šimpansite vaateplatvormil õues laste kõrvitsajoonistuste näitust, saab uudistada kõrvitsaparki paksunahaliste maja ees, võtta osa lõbusast mängust, lahendada värvilistesse pesakastidesse peidetud ristsõna ja kinnitada keha kohviku kõrvitsaroogadega. Täpne kava siin.

Asfalteerimistööd loomaaias on lõppenud ning põhjavärav Paldiski maanteel taas kõigile avatud. Täielikult avatud on nüüd ka kullimäe kotkaste osa.

Põllumajandus- ja toiduameti loal lubati linnugripi ohu tõttu pikalt varju all olnud luiged, haned ja pardid möödunud nädalal loomaaia linnutiikidele pladistama.

Läinudlaupäevane lumeleopardipäev möödus vaatamata jahedusele ja tibavale vihmale meeleolukalt. Lumeleopard Otto III ning manulid Marss ja Altani näitasid end hästi ja tegutsesid hoolega. Vaata galeriid siit. Lisaks meisterdasid vabatahtlikud loomaaialoomadele jõuludeks suure hulga pajupalle.

Augusti lõpus inkubaatoris koorunud pisikesele müürigekole lisandus 8. oktoobril teine pisike, kes koorus otse ekspositsioonis. Ema oli seekord muna nii hoolega ära peitnud, et see töötajatele silma ei jäänudki. Poju tõsteti siiski ekspositsioonist ära ja paigutati suurema poja juurde, kus tal on turvalisem kasvada.

Uhkete sarvedega nuubia kaljukitse sikk hoiab oma karjal hoolega silma peal ja käib aeg-ajalt emaseid kontrollimas, et õigel ajal pulmamõtetega läheneda. Ka siberi kaljukitse sikkudel on sabad juba püsti.

Kevadel sündinud ja orvuks jäänud siberi kaljukitse tallekestel aga värgiti sõrgu. Talitajad panid neile nimeks Tian ja Shan.

Troopikamaja pintšetamariinid said maiustamiseks lookas pihlakaoksa, kinkažuud aga pugisid astelpaju vilju. Küünisahvidele pakuti ka sihvkadega rikastatud banaane.

Jääkaru Friida on pesakasti kenasti omaks võtnud, põõnab seal nüüd igal ööl ja toimetab vahel päevalgi.

Möödunud neljapäeval saadeti paar tagakaspia uriaale Tšehhi. Sel nädalal aga võeti kahelt raisakotkalt verd ja sulgi Euroopa loomaaedade ja akvaariumide assotsiatsiooni (EAZA) biopanga tarbeks.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside