Neljakümne kolmas nädal

Laupäeval, 24. oktoobril kell 12 kutsub loomaaed lumeleopardikutsika nimepeole. Sel kevadel emadepäeval sündinud irbisetüdruku nimekonkursile laekunud 459 nime hulgast valisid loomaaiatöötajad välja sobivaima, mis nüüd ka kõigile teatavaks tehakse. Tulla tasub otse alpinaariumisse lumeleopardide aediku juurde. Neid omapäraseid kõrgmägede kaunitare tutvustavad Mati Kaal ja Anne Saluneem. Osa võib võtta eesti või venekeelsest ekskursioonist, mida juhib Darja Zubareva, vaadata looduskoolis Matsalu Loodusfilmide Festivali filmi lumeleopardidest. Tallinna Loomaaia Sõprade Selts toetab rahvusvahelist lumeleopardide kaitseprogrammi meenete, irbise piltidega T-särkide, kottide ja kruuside müügiga.
irbisekutsikas koos emaga_foto Signe Kalgan lumeleopard Otto_foto Inari Leiman
Irbisekutsikas ise aga end sel päeval ei näita, ta ravib soojas siseruumis kõrvapõletikku. Õueaedikus külastajate ees jalutab tema isa Tallinna loomaaias sündinud 10-aastane lumeleopard Otto.

Alpinaariumis on indlemisega algust teinud siberi kaljukitsed, dagestani tuurid ja ida-sinilambad. Pühapäeval sündis kolmas ameerika piisoni vasikas. Laste loomaaeda kolis nooruke serama tõugu kana.

Tasapisi külmenev ilm sunnib pelikanid talvekorterisse. Et kolimine sujuvamalt läheks, lõpetati veelindude toitmise demonstratsioon linnutiikide paviljoni juures.

Kesknädalal lasti linnutiikidele oktoobri algul loomaaeda toodud liigesepõletikus jalaga kühmnokkluik, kes tiibapidi koera hambusse oli jäänud. Ta jääb loomaaeda, kuni tagurpidi painutatud tiivasuled vahetuvad ja ta taas lennuvõimestub.

Neljapäeval asusid Klaipeda poole teele kaks paari ristparte, kuus valgepõsk-laglet, „õnnesärgis sündinud“ roosapelikan Rossi, kaks sini-paabulindu, Hollandi kääbuskitsepaar, India rippkõrvkits, neli Benneti kängurupoissi ja karakal Kiffan.

Keskkonnahariduskeskuses toimus Tartu Ülikooli semiootika osakonna ja loomaaia ühisseminar „Kommunikatsioon looduskaitses ja loomaaias“. Kaks päeva väldanud äärmiselt huvitava seminari ettekanded pannakse üles loomaaia kodulehele.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside