Neljakümne kuues nädal

Isadepäeva sombust ja vihma tilgutanud ilma trotsis loomaaias koguni 261 vaprat külastajat. Kel aga sel päeval loomaaiakülastus ära jäi, sel tasub siiski loomaaeda loomaisasid otsima tulla, sest sildid silmapaistvamate loomaisade aedikute juures on endiselt olemas ja jõudumööda pannakse neid juurdegi.

Nora_foto Maaja KitsingEsmaspäeval jõudis kätte see päev, mil peatselt, 24. novembril, kaheaastaseks saav jääkarupoeg Nora iseseisva eluga alustama pidi – ta eraldati ema Friidast lähedalasuvasse omaette puuri. Mõnda aega kostub nüüd karumaja ümbruses poja kord valjemat, kord vaiksemat protestijõminat ja ka emakaru näib esialgu häirituna, kuni isakaru teda jälle paeluma hakkab ja mõtted elu jätkamise radadele suunab.

Mardipäeval sündisid troopikamajas kaks valgetups-marmoseti poega, keda tähelepanelik vaataja vanaloomade külge klammerdunult ekspositsioonis märgata võib. Esmaspäeva pealelõunal aga koorus elevandimajas keskaasia kilpkonna poeg. Seekordne poju on eriti tilluke, ta kaalub vaid 11 grammi ja tema ümara kilbise läbimõõt on 3,3 cm.

loomaaia peavetarst Nalaga_foto Anke MartinLoomaaia veterinaar vaktsineeris karakalid, rookassid ja kõik loomaaia kodukassid ning kontrollis veelkord üle irbisetüdruk Nala kõrvad. Nüüd juba 11,9 kilo kaaluv noor lumeleopard pääses seejärel koos emaga taas suurde ekspositsiooniaedikusse külastajate ette toimetama. Ka karakaliema Naomi paranenud käpakönt lubab kõrbeilvesteks kutsutud lõunapoolset päritolu kaslased pehmete sügisilmadega õueaedikusse tegutsema.

Loomaaia looduskool on hiliste õhtutundideni täidetud hoolsalt loomi ja loodusteadusi tudeerivate noorte ja teadmisi täiendavate eakamate huvilistega.

Järgmise nädala esmaspäevast neljapäevani näidatakse keskkonnahariduskeskuse suures saalis Pimedate Ööde Filmifestivali raames Rob Stewarti 2012. a loodusdokumentaali „Revolutsioon“, mis viib meid ajas 3,5 miljardit aastat tagasi, mil Maal elasid liigid, keda me täna oma silmaga enam näha ei saa. Pileteid saab Piletilevist. Pärast seanssi toimub eelregistreerunutele giidiga ekskursioon loomaaias.

 

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside