Neljakümne kuues nädal

Lehed on puudelt-põõsastelt maha langenud ja puurides-aedikutes toimetavad loomad paistavad nüüd külastajaile paremini kätte. Loomadki on harvemaks jäänud külastajatest huvitatud, tulevad meelsasti suhtlema ja ulatavad abikäe isegi talitajaile: vaata, kuidas üks kunstnikuhingega jaapani makaak vaateklaasi puhtaks nühib.

Sügiseselt hääleka kullimäe varaseimad pesitsejad habekotkad, kel muna pesas tavaliselt juba jaanuari lõpus, on aktiivsemaks muutunud ja piidlevad pesaaset, et seda vajadusel kohendada.

Noored siberi kaljukitse sokud katsuvad jõudu ja püüavad kitsedele külge lüüa, niipea kui karjajuht pilgu kõrvale pöörab.

Isane niidu-nösuhani veelinnutiikidel on aga nii sõjakaks muutunud, et ta tuli teistest partlastest eraldada: mahedad sügisilmad on Lõuna-Ameerika lõunaosa asuka arvama pannud, et pesitsusaeg on lähedal.

Neljapäeval said vaktsiinisüsti manulid ja kalakassid.

Jääkaru Norat valmistatakse ette Austriasse kolimiseks. On lootust, et kolimine leiab aset veel selle aastanumbri sees. Isajääkaru Nordi üleviimine uude elupaika aga viibib, sest peale Friida ja Aroni ärakolimist suhtub ta transpordikasti väga ettevaatlikult ja keeldub talitajat nähes või kuuldes sinna sisenemast. Et mitte tekitada püüdmisega kaasnevat lisastressi, harjutatakse teda praegu sööma avatud transpordikastis talitajate juuresolekul.

Esmaspäeval lahkus une pealt Tallinna loomaaias sündinud 19-aastane euroopa piisonipull Muksun III. Väärikas loom on andnud elu üheksale järglasele, kes on kolinud nii Soome, Venemaale kui Ukrainasse.

Samal päeval suri ka kuueaastane buhhaara uriaal Izmail ning pandi magama raskelt diabeeti põdenud viieaastane tüügassiga Simba.

Neli miilut, ida-sinilambajäär ja dagestani tuuri sokk laaditi esmaspäeval auto peale ja nad sõitsid oma uude koju Leedus asuvasse Pabrade loomaparki.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-19

*Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.
Loomaaed on avatud kaks tundi pärast piletikassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside