Neljakümne kuues nädal

Sompus ja vihmasel, kuid soojal ja külastajavaesel novembrinädalal tunnevad loomaaiaasukad end mõnusasti. Hiinamaalt pärit imeelukad miilud naudivad üleujutatud koplis sõrgupidi vees solistamist. Piisonid võtavad jooksutuure üles. Kaeluskotkad toimetavad üha enam pesaasemel. Pelikanid muutuvad aina roosakamaks.

Neljapäeval nägi ilmavalgust mustjat karva alpakapoiss.

Jääkarud harrastavad jätkuvalt suplust. Eriti nüüd, kui Friida ja Aroni basseini lasti kaks Pärnust toodud vikerforelli. Kui varem oli Aron ametis mänguasjadega ja basseiniklaasi taga vaatavate inimeste ees ringi ujumisega, siis nüüd on tema käitumine muutunud – ta jahib kalu. Põnevust kui palju, samas on lohmakal karul vees ujuvat ja imehästi peituda oskavat kala tabada peaaegu võimatu. Kui forellid jääkarubasseinis kenasti kohanevad, tuuakse neid juurde.

Ka paksunahaliste majas tehakse loomadele keskkonnarikastamist. Kuna maja on remondis ning külastajaid saalis ei käi, lubati külastajate alale jalutama ning ümbrust ja maja muid asukaid teise nurga alt uurima kääbusjõehobu Pupa.

Elevantidele aga lasti Aafrika loodushääli, tähnikhüääni ja leopardi häälitsusi ning looduses elava rahuloleva elevandikarja mörinat. Kui loodushääli kuulasid meie londikandjad nähtavate emotsioonideta, siis kiskjate häälitsused kutsusid esile pasundamise ja erutuse: laiali kõrvadega, oimunõre nirisemas, otsisid elevandid ärritunult heli allikat. Lõpetuseks kostev elevandikarja rahulolev mörin aga rahustas ka meie elevandid kenasti maha.

Plaanilise vaktsiinisüsti said amuuri tiiger, rookassid ja ilvesed, amuuri leopardid ja lumeleopardid. Noort hiina goralit valmistatakse ette uude koju saatmiseks: ta kiibistati ning talt võeti vere- ja roojaproov. Liigikoordinaatori soovitusel alustati loomaaia pintšetamariinide kiibistamisega. Muskusveis Liale aga paigutati varjualusesse transpordikast, et ta harjuks sinna sisenema.

Loomaaia haljastajad teostavad faasanite ekspositsioonis sügisest põõsa- ja puupügamist.
Troopikamaja loodusliku mitmekesisuse majas jätkub pisiremont.

Kolmapäeval toimus loomaaia keskkonnahariduskeskuse saalis keskkonnaagentuuri seirefoorum: „Elusloodus ja inimene – kes keda?“. Ettekanded andsid ülevaate seire ökoloogilistest alustest, andmete kogumise planeerimisest, haldamisest ja kasutamisest. Tutvustati uusi seiremeetodeid ja kõneldi harrastusteaduse rollist andmete kogumisel.

Neljapäeval väisasid loomaaeda kooliõpilastest töövarjud Türilt ja Tartust.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside