Neljakümne kuues nädal

Hingekuu novembri teine nädal algas nukrate lahkumistega.

Pühapäeva varahommikul lõppes tervisega kimpus olnud 14-aastase emalõvi Ksjuša elutee. Teisipäeva ennelõunal saadeti teele loomaaias ajutiselt kostil olnud pruunkaru Proša.

Pihkva oblastist pärit ja augustis Valga lähedal külaelanikke kimbutamas tabatud noor isakaru Proša jõudis kesknädalal tagasi orvuks jäänud karude rehabiliteerimiskeskusesse Tveri oblastis. Karu viisid kaasa vabaühenduse “Orphan Bear Rescue Center” eestvedajad Sergei ja Jekaterina Pažetnovid, kes olid ta üles kasvatanud. Esialgu jääb loom karantiini ning peale talveund proovitakse ta uuesti loodusesse lasta.

Tallinna Teede AS alustas loomaaeda Veskimetsa puhkeala rajamist: lagunenud rinnatise asemele valmib kevadeks kõnnitee pinkide, loomaskulptuuride ja madalhaljastusega. Ehitustööde ajal on suletud rinnatise ümber olev teelõik, kuid loomad seetõttu külastajate eest varjule ei jää. Enamgi veel, ümberkäik viib läbi aastaid suletud olnud teeosa, mille ääres asetsevates aedikutes saab peale teiste siin ajutiselt elavate sõraliste näha ka ohustatud amuuri ja hiina goraleid, lühikeste ja väga teravate sarvedega söakaid kitslasi.

Loomaaia raagus metsatukad paistavad läbi ning vabalt elavad metskitsed ja jänesed on nüüd paremini märgatavad. Luiged ja kured on sügiseselt häälekad ja soe ilm lubab loomaaia lõunamaade asukaid jätkuvalt õue jalutuskäikudele.

Karges reedehommikus võtsid jooksutuurid üles muskusveised.

Paksunahaliste maja suur tiigerpüüton pani eelmisel nädalavahetusel nahka kaks küülikut järjest ja näeb nüüd tõeliselt jäme välja. Toiduga ei hoidnud tagasi ka eakas kuningpüüton, kes rotipoegade asemel neelas seekord terve merisea.

32. Keskkooli õpilaste poolt oktoobris meisterdatud papiloomad jõuavad järgemööda elevantide ette ning pakuvad neile elamust ja mugimise rõõmu. Surikaadile ja pruun-harjasvöölasele läinud nädalal nuuskimiseks toodud murumatid on nüüd laiali tuustitud ja sitikatest puhtaks söödud. Vöölane on mullast ja matijäänustest endale ka mõnusa pesauru ehitanud.

Keskkonnaagentuuri eluslooduse konverents „Seiklusjutte maalt, veest ja õhust“ täitis kesknädalal loomaaia keskkonnahariduskeskuse saali pilgeni huvilistega. Ettekannetega saab tutvuda keskkonnaagentuuri kodulehe vahendusel siin.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside