Neljakümne kuues nädal

Loomaaia troopikamajas võeti esmaspäeval ette ümberkorraldused, mis võimaldavad ekspositsiooni uusi liike välja panna. Suured punauim-lamepeasägad ja pangaasius koliti krokodillide maja kesksesse basseini ja nende juurde lasti elama hiina pehmekilp-kilpkonn. Sägade endises suures akvaariumis ujuvad nüüd 14 punapiraajat.

Austraalia linnustiku sümbolid kuukabarrad viidi jaheduse eest siseruumi, kuid kõik flamingod, pelikanid, kured ja toonekured patseerivad tavatult soojal novembrikuul veel õueaedikutes.

Paksunahaliste majas üksi elavale eakale surikaadile anti kaaslaseks suur karvane mängukoer. Õnnetuseks takerdus ta oma pikkade küünistega koera karvadesse ega saanudki selle peal mõnusalt pikutada. Energiline kaevaja pruun-harjasvöölane aga proovis kohe järele vaadata, mis mänguasja sees on.

Loomaaia haljastajad tõid paksunahaliste majja 30 kotti mahalangenud värskeid tammelehti loomadele nosimiseks ja krabistamiseks-sahistamiseks. Peale elevantide, kes lehtedest ei hoolinud, nautisid maja ülejäänud asukad rikastust heal meelel.

Uue jääkaru tulekuks valmistumisel võeti polaariumis ette suurpuhastus ja lasti kõige suuremast basseinist vesi välja. Järgmisel nädalal hakatakse basseinipõhja puhtaks küürima.

Neljapäeval saatis Tallinna loomaaed teele järjekordseid siin sündinud asukaid. Riia loomaaeda kolisid kolm noort ida-sinilamba emaslooma, et panna alus seal loodavale uuele sinilammaste karjale. Košice loomaaeda Slovakkias sõitsid kaks emast siberi kaljukitse. Tallinnas koorunud valgekurg reisis Ostrava loomaaeda Tšehhis kohtuma liigikoordinaatori poolt soovitatud emaslinnuga. Tallinna loomaaias on koorunud ja ootavad võimalust paarilistega kohtumiseks ning soo jätkamiseks veel kuus looduses kriitilises seisus olevat valgekurge. Ida-sinilambaid ja siberi kaljukitsi näeb alpinaariumi ekspositsioonis läänevärava lähistel.

Paksunahaliste majas peeti jahti koduvarblastele. Suvel majja lennanud värvukesi oli saanud juba nii palju, et nad segasid töötamist ja lõhkusid maja haljastust. Kohale kutsutud Linnuabi Grupp püüdis kõik 20 linnukest suure võrgu, rohelise laseri ja peletavate häälitsustega loomasõbralikult kinni ja vabastas nad loomaaiast piisavas kauguses.

Kuni novembri lõpuni on loomaaia keskkonnahariduskeskuse fuajees võimalik uudistada Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia visuaalselt põnevat ja interaktiivselt mängulist näitust „Elurikas Emajõgi“, mis tutvustab jõge, selle elupaikade mitmekesisust, keskkonnaseisundit ja loodusväärtusi. Näitusel saab ka nuputada – määrata kotkasulgi ja angerja vanust või koostada toiduahelat.

Loomaaia meenepoodi ja kassadesse on jõudnud loomaaia mesilast tänavu kogutud maitsev mesi ning 2021. aasta kalendrid: fotokalender loomaaia loomadest ja Sándor Martin Sterni animalistikaringi õpilaste kunstikalender „Visandid Tallinna loomaaiast“. Tuleval esmaspäeval ja teisipäeval, 16.-17. novembril saab kalendreid omandada soodushinnaga.

Et loomaaed endiselt avatud saaks olla, palume külastajatel loomaaia siseekspositsioonides kanda maski. Nii kaitsete iseend ja ka loomaaia töötajaid ning loomi võimaliku nakkuse eest.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside