Neljakümne kuues nädal

Ilm on novembrikuiselt hall ja vihmane, sestap tasub loomaaias enam tähelepanu pöörata soojades majades elavatele elukatele. Loomaaia siseekspositsioonid on avatud kõigil nädalapäevadel välja arvatud esmaspäeval ja nii näeb teisipäevast pühapäevani keskpäeviti troopikamajas kinkažude ja senegali galaagode toitmist. Neljapäeviti ja laupäeviti alates kella ühest demonstreerivad oma toitumisharjumusi aafrika savannielevandid paksunahaliste majas, kella kahest aga tasub tulla keskkonnahariduskeskusesse uudistama valgetups-marmosettide toitmist. Oma söömisharjumusi lubavad jälgida ka jaapani makaagid, ilvesed ja hallhülged. Kõik söögiajad novembris ja detsembris on näha siin.

Lisaks on majades ka teisi põnevaid elukaid, kelle jaoks muidu võib-olla aega napib. Troopikamajas näeb puulehti meenutavate tiibadega Uus- Guinea päritolu hiid-ritsikaid ja Madagaskaril elavat suurimat rohelist päevagekot. Paksunahaliste majas võib tabada pinnase alt välja roomanud stepi-vaskussi, kes on Tallinna loomaaias elanud juba üle 30 aasta. Keskkonnahariduskeskuse väikeste elukate koguperenäitust saabus aga täiendama nooruke aasia hiid-palvetajaritsikas.

Värske toidukauba eest hoolitsev ettevõte Membo OÜ annetas loomaaiale suure hulga paprikaid, mis loomaaiaasukate toidulauda rikastama saadeti: primaatidele ja faasanitele pakuti kohemaid täidetud paprikaid.

Sookure elu põnevamaks tegemiseks aga anti talle toit ette veega täidetud ämbris.

Pehme sügisilm lubas läinud laupäeval õueaedikusse jooksma ja maad tuhnima Aafrika savannide hõredakarvalised asukad tüügassead. Takiinide aedikusse toodi pinnasetäidet, mida kolm emaslooma otsekohe kaapima kogunesid. Pelikanid roosatavad läheneva sigimisaja ootuses ja troopikamaja otsaseina kattev luuderohi õitseb jätkuvalt.

Maailm tähistab 19. novembril meestepäeva, jääkaru Rasputinil aga on sünnipäev. 14aastaseks saanud ja nüüd juba aasta Tallinna loomaaias elanud jääkarumürakas sai reede pealelõunal kätte spetsiaalselt tema jaoks valmistatud külmutatud maiuse.

Kakupäeva eel pandi kullimäele kakkude ekspositsiooni algusse üles looduskooli laste abiga valminud stend Eesti ja Tallinna loomaaia kakkudest ja nende staatusest meie looduses. Fotodena on stendil näha kõik siinmail elavad ning eksi- ja talikülalise või haruldase pesitsejana kohatud 12 kakuliiki, lisaks Aafrika lõunatipu asukas damaani kassikakk, keda Eestis ei kohta, aga loomaaias näeb. Kakkude elupaikade juurde on uudistamiseks välja pandud ka nende sulgi.

Reedel tuli loomaaednikele appi suur hulk vabatahtlikke Sorainen advokaadibüroost. Nad vedasid liiva ja kruusa kotkaste ning väikekiskjate aedikutesse ja koristasid langenud lehti lakkhuntide aedikutest ning vana karumaja loomaaia ajaloo näituselt.

Troopilise vihmametsa hoone ehitus on jõudnud olulise tähiseni: ekspositsiooniala on saanud katuse alla ning sellega on ka saavutatud maja maksimaalne kõrgus 14,2 meetrit. Ehituse käiku näeb siin.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside