Neljakümne kuues nädal

Selle nädala sündmusterohkeimaks päevaks kujunes neljapäev.

Sel päeval pakiti transportkastidesse kaks pooleteiseaastast jakki, Himaalaja kõrgmäestiku asukat,  ja saadeti nad teele uude koju Põlvamaale. Eakas dagestani tuuri sokk Astin aga tegi narkoosis läbi täieliku arstliku läbivaatuse ja sõrgade värkimise ning koliti asfaltpinnasega aedikust loomaaia alpinaariumi pehmema kruusapinnasega aedikusse. Alates järgmisest nädalast, mil sinna on kolinud ka tema kaasa Knopotška, on nad taas külastajaile näha.

Neljapäeva ennelõunal avas Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf loomaaias keskkonnahariduskeskuse esisel haljasalal sümboolselt Uute linnakodanike pargi. Mais läbi viidus kampaania jooksul registreeris end tallinlaseks 465 inimest ja just nii palju puid on nüüdseks istutatud Tallinnas loomaaeda, Kiviriku tänavale ja Ehitajate tee äärde. Laste loomaaia veerde istutud tammedele said soovilinte köita nii loomaaia töötajad, puude istutajad kui ka pargi avamisel osalenud külalised.

Neljapäeva õhtupoolikul toimunud loomaaia ajaloost, lugudest ja inimestest pajatava raamatu „Loomaaia jäljerajad“ esitlusel said taas kokku endised ja praegused loomaaiatöötajad. Müügile on jõudnud ka loomaaia kalender 2015.

Tavatult soe novembrikuu lubab loomaaednikel rahulikult läbi viia suurpuhastusi ja sanitaarremonttöid loomapidamishoonetes, varuda ja kuivatada mahalangenud puulehti loomadele talviseks allapanuks, koguda sügisande. Toimuvad rutiinsed parasiiditõrjed, vaktsineerimised ja vereanalüüside tegemised. Samas sunnib järgmisel pühapäeval, 23. novembril peetav jääkarude Nora ja Nordi sünnipäevapidu siiski pikisilmi lumesadu ootama.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside