Neljakümne neljas nädal

Oktoobrikuu viimase nädala toimekaimaks päevaks kujunes kolmapäev. Varahommikul kogunesid loomaaednikud heleflamingosid talveks ulualla viima. Selleks tuli kõik 13 graatsilist lindu ettevaatlikult kinni püüda ja süles talveaeda kanda. Ühtlasi kärbiti neil äralendamise vältimiseks tiivasulgi.

Samal päeval püüti kinni neli kukrutest väljunud kängurupoega, et ära määrata nende sugu. Selgus, et kaks poju on isased, kaks aga emased.

Ilmavalgust nägid kaks mokot ja kaks kääbusmarmosetti.

Paksunahaliste maja kahe suure leopardkilpkonna aedikusse lasti kõndima üks keskaasia kilpkonn. Kõigil kolmel oli nii põnev vastastikku üksteist uurida, et leopardkilpkonnad pöörasid isegi omavahel tülli.

Kolmapäevaõhtune noorteklubi kogunemine viis huvilised ööpimedasse loomaaeda uudistama, millega elukad õhtutundidel tegelevad. Sellest kujunes omamoodi elukeskkonna rikastamise sündmus. Euroopa piisonite aedikus asuvat mägraurgu taskulambi valgusvihus seirates hakkas ühtäkki maa müdisema ja pimedusest tuiskas välja kogu pürjakari. Uudishimulikud korsakid peitsid end algul valguse eest postide varju, kuid siis sai huvi hiliste külaliste vastu võitu. Unelevad jääkarud olid kargel õhtul end õueaedikus kenasti nähtavale sättinud. Ja kui emakaru Friida vaid nuhutas kissis silmil õhku, siis noor isakaru Aron vinnas end püsti ja tuli külalisi lähemalt uurima. Eredas laternavalguses pea tiiva all maganud õnnekured ei teinud inimkõnest välja, kuid tajusid taskulambi valgusvihku kohe: sirutasid kaela, soputasid sulgi, lehvitasid tiibu ja asusid lehekõdust toidupoolist otsima. Ilvesed Rina ja Dikuša trallisid teine teisel pool võret. Kakud huikasid ja demonstreerisid hääletut lendu. Jaapani makaagid lasid end valgusvihuga siseruumist õue meelitada. Karu Proša aga tegi uudistajate suunas kerge hoiatusrünnaku.

Novembrikuu laupäeviti esitleb loomaaed hallhüljeste ja kääbusjõehobudega tehtavaid tegevusi. Loomaaianduse ja Tallinna loomaaia ajaloo näitus vanas karumajas on kõigile avatud veel sel nädalavahetusel. Edaspidi tuleb näituse külastamiseks eelnevalt kokku leppida. Ka näitust „Maailm seljakotis. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“ näeb keskkonnahariduskeskuses kuni 3. novembrini.

Loomaaed teatab kurbusega, et lahkunud on kaks rahva lemmikut. Ravile allumatu haiguse tõttu pandi kuu algul magama hülgepoeg Virgo, 14. oktoobri õhtul aga tuli ägeda haigushoo tagajärjel eutaneerida manul Aiolos.

Alates novembrikuust leiavad loomaaia struktuuris aset muutused, täpsemalt vaata siit.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside