Neljakümne neljas nädal

Soe ja värviline sügis kestab ning loomaaed lisab omalt poolt värvi juurde. Paksunahaliste maja ees uhkeldab vahva väljapanek erinevas suuruses erksavärvilistest viljadest, mis tublide kõrvitsakasvatajate poolt loomaaeda on saadetud. Kõrvitsapargi stendidelt saab teada, kes ja kui palju kõrvitsaid loomaaias nahka pistab. Swedbanki ja Telia vabatahtlike abiga ehitati majaesisele muruplatsile uhke kõrvitsalabürint.

Kõike seda ja enamgi veel näeb juba sel laupäeval, oktoobrikuu viimasel päeval, mil loomaaed kutsub huvilisi traditsiooniks saanud kõrvitsapäevale. Täpne kava siin.

Lisaks toredale kõrvitsapeole tasub sel nädalavahetusel loomaaeda külastada ka seetõttu, et soovida head reisi Tallinna loomaaias sündinud ja täiskasvanuks sirgunud jääkarupoiss Aronile. Nimelt on novembri lõpus nelja-aastaseks saava Aroni jaoks nüüd kätte jõudnud aeg kodusest Tallinna loomaaiast lahkumiseks. Tuleva nädala algul reisib ta Prantsusmaale La Flèche loomaaeda, kus teda pikisilmi ootab Hellabrunni loomaaiast pärit eakaaslane emane jääkaru Quintana. Aroni lahkumine teeb võimalikuks jääkaruema Friidale uue paarilise toomise.

Sügisene rändeaeg ja talveks valmistumine toob üha enam nähtavale nii loomaaia metsatukkades vabalt elavad kui ka läbirändavad asukad. Emaelevantide aediku taga paikneval rohelisel murunõlval näeb ühtetihti metskitsi aplalt kõhtu täitmas või pikutades puhkamas. Paksunahaliste maja ümber on märgatud tegutsemas seitset nurmkana. Miilude aediku on aga oma toitumis- ja puhkeplatsiks valinud viieliikmeline suur-laukhanede pere.

Kui juhtub, et loom aedikus on peitu pugenud, siis on just praegu õige aeg imetleda aedikurohus, puurontidel või ka siseruumides kasvavaid seeni. Karakalide õueaedikus püüab rohu sees pilku suur lõhnav ebaheinik, tagapool rontide peal võib terav silm märgata hariliku suitsiku punti, põdranapsikut ja kännumütsikute kogumit. Paksunahaliste maja ninasarvikute latri piirdepalki ehib vääveltorik, kääbusjõehobu seinale kinnitatud taimematist on nina välja pistnud pisisirmik, amuuri roninastikute terraariumi sisustuseks pandud kasetüvel pungitab kasekäsnak.

Kirileemuritele ja pärdikutele pakuti toidulaua rikastamiseks suuri rohelisi hiid-ritsikaid, kes on vaatamiseks välja pandud ka troopikamajas. Uudse maiuspala kahjutukstegemine läks primaatidel kiirelt, kuigi karumakaak Griša sai esimese hooga näpust hammustada.

Šimpansitüdrukud naersid ja läksid elevile nagu väikesed lapsed, kui talitaja lusikaga kastrulipõhja pihta trummi lõi. Ja loomulikult tegid nad seda järele, kui lusika endale pihku said.

Sügisesel linnutiigil häälitsevad õrnalt ja nukralt-igatsevalt väikeluiged.

Läinud neljapäeval Praha loomaaeda saadetud noor emane habekotkas jõudis kenasti pärale. Täpsemalt reisist ja habekotkaste üleskasvatamisest Tallinna loomaaias siin.

Möödunud reedel suri loomaaia vanim isane ida-sinilammas, Hiinas loodusest püütud ja 2003. aasta detsembri lõpus Tallinna toodud ning siin paljude tallede isaks saanud Nankin.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside