Neljakümne neljas nädal

Soojalt ja päikeseliselt alanud november jätkub vihma ja tasapisi langevate temperatuuridega. Loomaaia kassad on nüüd avatud 9–15, siseekspositsioonid suletakse kell 16, õuealadel võib jalutada kuni 17ni.

Hingedepäeva soojendanud päike lubas kõik kolm jõesiga suurde õueaedikusse toimetama ja üksteisega lähemalt tutvuma. Esmakohtumisel emis Pamelolt valusalt hammustada saanud kuldinooruk Hans on nüüd ohjad jõuliselt enda kätte haaranud ja kui tal tuhnimisest aega üle jääb, siis kimbutab kordamööda nii Pamelot kui ka Zlatat, kes vaguralt eest ära jooksevad.

Uhketest pulmaaja sabasulgedest vabanenud paabulinnukuked lasevad novembripäikeses oma allesjäänud värvikirevusel särada. Ka kuukabarra ja hiina lasuurharakas toimetavad veel õueaedikutes.

Tuul sasib neitsikurgede loorisulgi. Sügisärevuses sookurg hüüab ja nakitseb sulestikku korrastada. Valgekured solistavad tiigis ja tuhlavad langenud lehtedes. Isane valgekurg ei jäta kasutamata võimalust ulja demonstratsiooniga emaslindu ja oma territooriumi vaataja eest kaitsta.

Vabalt elav hallhaigur ja varesed nägelevad linnutiikidel.

Loomaaed teatab sügava kurbusega, et hingedepäeval, 2. novembril suri 10-aastane lakkhunt Anna. Tema emakas avastati 1,3 kilo kaaluv kasvaja, väiksemad kasvajad olid ka paremas munasarjas ja kõhuõõnes. Rootsis, Parken Zoos sündinud ja 2011. aasta detsembri keskpaigast alates Tallinnas elanud lakkhunt Anna kasvatas siin koos kaaslasega, tänavu augustis vanadusse surnud lakkhunt Kingasega, 2012. aastal üles kaks kutsikat, kes leidsid uued kodud Nikolajevi ja Brno loomaaedades.

Tallinna loomaaial on plaanis lakkhuntide elamist veidi kõpitseda ja liik ekspositsiooni tagasi tuua.

Jaapani makaakide grupis on tunda ärevust: ekspositsiooni lasti tagasi kolm noort isast, kes pereplaneerimise tõttu on nüüd kastreeritud. Juhtisastele nad väljakutseid ei esita, kuid suhted vajavad sellegipoolest settimist.

Arboristide poolt lakkhundi aiast maha võetud viltu vajunud lehisetüve laiad pakud sätiti ilves Getteri elupaigas luukide ette astmeteks. Eakas emailves marssis seepeale läbi kõigi oma seitsme puuri mitu korda rahulolevalt edasi-tagasi. Ilvesed Rina ja Lüsis, kes samuti vana karumaja külastajate eest varjatud alal elavad, toimetavad endistes leopardipuurides liivapinnasel.

Väiksemas aedikus nukraks jäänud valge kaamelipoiss Bulat lasti suurde kaameliaedikusse jalga sirutama. Soe november lubab õues jalutada ka Aasia asukal, tänapäeva suurimal veisel gauril. Piisonid ja amuuri leopardid novembrivihma ei pelga, jääkarumürakas Rasputin aga lihtsalt naudib olemist.

Tulevase Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ekspositsioonihoone ehitustööd kulgevad plaanipäraselt. Praegu paigaldatakse ekspositsiooniala hooneosa terastaladest sarikatele ETFE tehnoloogial põhinevaid täispuhutavaid läbipaistvaid katusepaneele.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside