Neljakümne neljas nädal

Nädalavahetusel toimunud kella keeramine vööndiajale tagasiminekuks tekitas kindla rutiiniga harjunud loomades hämmeldust ja tõi õhtupimeduse lähemale. Alates pühapäevast, 1. novembrist läheb loomaaed üle talvisele külastusajale, kassad on avatud 9–15, jalutada võib kuni kella 17.

Sellele vaatamata tasub kasutada seda vähestki valget aega, eriti kui pilve vahelt päikegi paistmas, ja tulla loomaaeda kõndima, värsket õhku hingama ning loomaaiaasukaid uudistama. Kindlasti tasub plaani võtta isadepäeva, 8. novembri veetmine loomaaias. Sel päeval koondub tegevus loomaaia kullimäele, kus saab näha ilveste ja röövlindude toitmist ja nende käitumise rikastamist erinevate mänguasjadega, kuulata Aleksei Turovski pajatusi isadest loomariigis ja turnida Veskimetsa zoo seikluspargi radadel.

Möödunud nädalalõpul munes Kagu-Aasia päritolu geko tokee ekspositsiooniterraariumi munapaari, mis paigutati hauduma inkubaatorisse. Punase lambi alla hauduma pandi ka keskaasia kilpkonnade nädala algul munetud kaks muna.
tokee portree_foto Maaja Kitsing tokee klaasil_foto Maaja Kitsing keskaasia kilpkonn_foto Maaja Kitsing
Elevandimaja suuremad maod kestusid ja näevad nüüd kenad läikivad välja. Ägeda nohuga kimpus leopardkilpkonn Leo nina loputati meresoola-lahusega. Kiskjatel viidi läbi rutiinne soolenugiliste tõrje, korralise vaktsiinisüsti said kalakassid, manul ja luitekassid.

Jõeraide basseini jäeti ujuma emaloom koos kahe samast soost pojaga. Isaloom koos isase pojaga pandi eraldi, et anda järjepanu sünnitanud emasele võimalus paremini taastuda.

Kõik kääbus- ja dekoratiivkanad ning pelikanid koliti talvekorterisse. Sise-Aasia asukate, prževalski hobuste, jakkide ja kulaanide aedikutesse veetakse sõelutud looduslikku kruusa.

Loomaaiatöötajad tegelevad puulehtede kokkukogumisega. Need passivad nii komposti kui loomadele maiustamiseks ja kuivatatult ka ekspositsioonide elavdamiseks ja kaunistamiseks talvel.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside