Neljakümne seitsmes nädal

Nüüd tasub tulla külla jääkarudele, sest taas on kätte jõudnud nende sünnipäevaaeg.
Laupäeval, 24. novembril saab 17-aastaseks isajääkaru Nord, esmaspäeval, 26. novembril aga täitub teine eluaasta noorel jääkarumürakal Aronil.

Jääkarumajas on uudistamiseks välja pandud fotostend Aroni sünnist ja kasvamisest. Polaariumis jalutades aga võib näha, kuidas Arktika isandad väsimatult ringi toimetavad: ujuvad, sukelduvad, mänguasjadega müravad või pärast suplust karva kuivatades end poriseks püherdavad.

Isakaru Nordi haige tagakäpp on veterinaaride pideva jälgimise all. Talle pakutakse iga päev erinevaid tegevusi, et tema olemist parandada, kuid kuna suurloomade ravi on keeruline ja pikaajaline, peab tulemuste saavutamiseks varuma palju kannatust.

Pühapäeval toimub järjekordne loomade avalik toitmine: saab jälgida, mida ja kuidas söövad jaapani makaagid, surikaadid ja amuuri leopard. Kommentaare jagavad loomaaia töötajad.

Troopikamajja viiva trepi ja kaldtee remondi tõttu oli maja nädala sees mõnel päeval külastajatele suletud. Sel ajal said troopikamaja töötajad kõik krokodillid järgemööda ümber paigutada ning nende ekspositsioonialad ja basseinid puhtaks küürida.

Juba käivad ettevalmistused detsembri lõpul toimuvaks loomaaialoomade jõulupeoks: esimesed kingitused loomade kingikotti meisterdasid Kiisupere lasteaia pisikesed kasvandikud.

Kesknädalal käisid Bank Citadele Eesti filiaali vabatahtlikud liigikaitseuuringute keskuse naaritsate kompleksi liiva vedamas, rehitsemas ning aedikuid roigaste ja muu loodusliku materjaliga mitmekesistamas.

Neljapäeval väisas loomaaia elevantide eest hoolitsemist tubli töövari Jõhvist.

Noor muskusveis Lia läks neljapäeval kenasti transpordikasti, ta tõsteti autole ja sõidutati Soome Korkeasaari loomaaeda.

 

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside