Neljakümne seitsmes nädal

Loomaaialoomadele tublisti kõrvitsaid kasvatanud ja saatnud Tallinna Tammetõru Lasteaia lapsed tulid esmaspäeval loomaaeda kaasas vahvad kingitused: erinevas suuruses pallid, toidupallid ja toidujonnipunnid. Kingitused osteti lasteaias läbi viidud heategevusliku leivamüügi laadalt saadud raha eest.

Suure sinise palliga sai juba samal päeval mürada jääkaru Aron. Toidupallide ja -jonnipunnidega pusisid pesukarud, ninakarud, surikaat ja pruun-harjasvöölased. Nina- ja pesukarud püüdsid toidupallist maapähkleid ja rosinaid, surikaat ja vöölased aga külmutatud prussakaid ja jahuusse.

Punaseid palle said veeretada aasia emalõvi Tori ja Aafrika päritolu jõesead.

Tammetõru lasteaia Tõrukeste rühma lapsed koos vanematega aga hakkasid kihnu maalamba vaderiks.

Alates kesknädalast on laste loomaaias tunda tugevat sikulõhna: väikest kasvu, aga hakkaja kameruni kääbuskitse sikk Mars saabus sõraliste majast siinsesse kitsekarja pulmi pidama. Tema kitsekesteks valiti välja Furia ja Moonirull.

Must-toonekured viidi saabuva jaheduse eest varjule talvemajja. Troopikamaja otsaseina kattev luuderohi aga külma ei karda ja õitseb jätkuvalt.

Troopikamaja lähistel märgati talvevarusid kogumas kaht oravat. Loomaaias vabalt elava mägrapere öiseid toimetusi saab jälgida looduskaamera vahendusel: http://bit.ly/mägrakaamera.

Mägrakaamera video mägraperest:

Vaata ka Looduskalendri postitust loomaaia mägrakaamerast.

Terve nädala väisasid laste loomaaeda töövarjud Kohilast, Raplast ja Saaremaalt. Teisipäeval külastasid loomaaeda ja tutvusid ka keskkonnahariduskeskuse tööga Veterinaar- ja toidulaboratooriumi töötajad Tartust.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside