Neljakümne seitsmes nädal

Reedehommikune lumesadu Tallinnas oli tore ja asjakohane tervitus loomaaia uuele asukale. Nimelt saadeti teisipäeval Inglismaalt Yorkshire Wildlife Parkist teele 500-kilone jääkarumürakas Rasputin, kes reede pärastlõunal Tallinna loomaaeda ka õnnelikult pärale jõudis. Esialgu külastajad Raspit veel ei näe. Loom tutvub uue elupaiga siseruumidega, puhkab reisiväsimusest ja harjub uute hooldajatega. Loomaaed annab teada, millal teda õueaedikus näha võib.

Loe jääkaru Rasputini kohta rohkem ja vaata tema saabumise reportaaži siit.

Tuuline ja uduvihmane, kuid soe novembrineljapäev meeldis loomaaia asukatele hästi. Pea kõik kullimäe kotkad võtsid ette supluse ja sopsutasid tiibu oma pisikestes basseinides. Kääbusjõehobu Pupa ei soostunud esiti tuulisele õuejalutuskäigule minema, kuid avastas siis tühja basseini põhja varisenud maitsvad sügislehed ega tahtnud enam tuppa tagasi tulla. Talitaja kontrollis järele – tõepoolest basseiniseinad varjasid tuult ja all soojas niiskuses oli mõnus maiustada.

Jääkaru Friidagi nautis sompus soojust ja sügas uneledes palgi najal selga. Samal ajal aga tõmbas ka ninaga õhku, nagu tunneks lumepilvede saabumist. Reedel olid tal aga ninas muidugi teised lõhnad.

Pesukarud on juba unised, ei taha enam õues viibida ja hoiavad siseruumi varju. Heleflamingod koliti talvemajja ja ka violett-turakod ei pääse enam õue.

Õueaedikus tülli läinud, kuid siseruumides teineteist paremini taluvad kuukabarrad pandi taas kokku. Mõlemale pakuti maiuseks hiirt. Isaslind viivitas söömisega, kuni emane oma saagi alla oli kugistanud, ja loovutas siis oma hiire kaasale.

Loomaaia asukate elukeskkonna rikastamise ja heaolu tõstmise eesmärgil said paksunahaliste maja surikaadid eluaseme kaunistuseks elupuuoksi ja maiustamiseks marjajäätist külmutatud prussakalisandiga. Lumeleopardid Deli ja Otto III naudivad jätkuvalt kõrvitsaid, järavad neid aegajalt ja möllavad ümara viljaga mängida. Amuuri leopard Alexei sai maiustamiseks surnult sündinud aksishirve vasika. Omaette vaatepilt, kuigi väga üürike, on piraajade toitmine veisesüdame tükikestega.

Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja 13 pisikest ja terraariumis esialgu ettevaatlikult arglikku kuld-puukonna, kes looduses on päris mürgised.

Hülgebassein küüriti neljapäeval taas puhtaks.

Paksunahaliste maja ümber võib näha raudkulli varblasi passimas.

Nüüd, kus külastajaid loomaaias on vähem, võetakse ette külastustee ümberehitus: troopikamaja juurest amuuri leopardi poole viiv vana laudtee lammutatakse ja aasta lõpuks ehitatakse sinna uus tee. Seni peavad külastajad väikese ringiga käima. Orienteerumise abimeheks pannakse välja ümbersuunavad viidad ja kaart.

Avatud

  • Kassa
    9-17
  • Siseekspositsioonid *
    10-18
  • Laste loomaaed
    10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside