Neljakümne seitsmes nädal

Esmaspäeva õhtupoolikul alanud lumesadu loomaaiaasukaid ükskõikseks ei jätnud. Juba esimene õrn lumekiht pani jääkaru Friida hoolega püherdama enne pesakasti magama pugemist. Ka Rasputin sügas jämeda palgi peal kõhualuse mõnuga lumiseks. Esimene lumi püsis küll vaid kesknädalani, kuid õnneks lubab ilmateade varsti lumelisa.

Ninasarvikud ja elevandid novembrikülma ei karda ja käivad ikka oma värske-õhu-jalutuskäikudel. Ninasarvik Kibibi astub ettevaatlikult libedaks külmunud aedikuliival, Kibeta aga on uudishimulik nagu ikka ja otsib aedikusse peidetud maiuspalu, ainult oma sarve küljest on ta suures teritamise õhinas tüki ära nühkinud. Elevant Fien uneleb kesknädala novembripäikeses ja nokitseb oksi mugida.

Tihedas ja soojas talvekarvas muskusveised nosivad heina, pusklevad parema suutäie pärast omavahel ja põõnavad seejärel kõik mõnusalt rivis.

Laste loomaaia kihnu maalamba viis jäära, kes mõnda aega lauda juures olevas aedikus elasid, kuni neljast jäärast said oinad, on nüüd linnutiikide aasal tagasi.

Aasta pimedaim aeg on käes ja loomaaias alustavad õhtuekskursioonid: neljal laupäevaõhtul, kui loomaaed on oma väravad juba sulgenud, saab kogenud loomaaednike juhtimisel sammuda retkele põhjamaist karget kliimat nautivate videvikulise ja öise eluviisiga loomaaiaasukate juurde.

Korsakid on õhtusteks külalisteks igatahes juba valmis. Ennast kaamelivillale magama sättinud manul Marss ei kaota samuti valvsust. Pilved punaseks värvinud kesknädalase päikeseloojangu vees peegelduv kuma koos tänavavalgustusega muudavad õhtust vaatajat uudistama tulnud hallhülge lausa lillakaks. Alpinaariumi sarvilised sõralised paistavad õhtutaeva ja linnatulede taustal eriti efektsed.

Esmaspäeval koorusid paksunahaliste maja Standingi päevagekode ekspositsioonis kaks pisikest poega, kes jätkavad kasvamist troopikamajas.

Kesknädalal loomaaeda sattunu võis troopikamajas tabada akvalangistiks kehastunud loomaaedniku suurt mereakvaariumi sisustamas.

Talvekarvas heledamaks muutunud kulaanidele veeti aedikusse pinnasetäidet. Vööthüään Kanterile pakuti kaneelilõhnalist kõrrelisekimpu, mispeale ta sellel ennastunustavalt püherdama hakkas. Gaur Agata aga leidis õueaedikus endale ise tegevust ja tuuseldas ajaviiteks suurt merepoid.

Šimpansid said uued ripp- ja võrkkiiged ning on nende proovimisega usinalt ametis.

Paabulinnud, kuukabarrad ja noored neitsikured koliti talvekorterisse. Pelikanidele sätitakse valmis pesaalused. Habekotkad sehkendavad juba pesa ehitada.

Tulevase vihmametsa ekspositsiooni ehitusele ette jäänud loomajälgede galerii stendid on nüüd välja pandud alpinaariumis. Sealsamas näeb ka mõnede Eesti imetajate jälgi kiviplaatidel.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside